21 Nisan 2021

Hayatı mutlu kılmak için 7 altın kural

Hayattaki bütün sıkıntılar sizi mi buluyor, hep kendinizi şanssız mı hissediyorsunuz. Belki de mutluluk sandığınızdan daha yakındadır.<br />
0 0

Yaşam hep tatlı ve güzel anlardan ibaret değil. Kötü anlar, mutsuzluklar herkes için var olan gerçekler. Herkesi sizden daha iyi hayat sürüyor diye düşünmeyin. İnanın her insanın güzel anları kadar yaşadığı bir dolu sıkıntılı günleri de olmuştur.

Kimi zaman uzun gibi gözükse de yaşam, bazen ne çabuk geçtiğine hayret edebiliyor insan. Bu nedenle zaten ölümlü olduğu aşikar olan insanoğlu için en temel görev yaşadığı hayattan keyif alabilmektir.

İşte size hayatı daha mutlu ve yaşanılır kılacak altın değerinde önemli kurallar’

– Geçmişinizle barışın’ Geçmiş adı üstünde geçmiştir. Artık olan olmuştur ve bunu kimsenin değiştirme gibi bir şansı yok. Onun için geçmişteki hatalardan ders alıp, daima önünüze bakmanız gereklidir.

-Diğer insanların senin hakkında ne düşündüğü seni ilgilendirmez’ Yaşam başkasını ne düşündüğünü sorgulayacak ve sürekli didikleyecek kadar dingin değil. Çok hızlı ve akıp gidiyor. Onun için boş verin kim ne düşünüyorsa düşünsün.

-Zaman her şeyi iyileştirir’ Ne acılar ne aşklar ne ölümler var ki acısı sönümlenmesin. Unutmayın her acı geçmeye mahkumdur yalnızca biraz zamana ihtiyaç vardır.

-Seni mutlu etmek kimsenin görev değil’ Başkalarının sürekli sizi düşünmesini ve önemsemesini beklemek tek kelimeyle hüsranla sonuçlanır. – Hayatını başkalarınınki ile karşılaştırma’ Herkesin hayatı, eğitimi, evliliği, evi, maddi olanakları kendine göredir, tektir ve farklıdır. Bu nedenle başkalarının yaşamına özenmek yalnızca mutsuzluk getirir.
– Çok fazla düşünmeyi bırak’ Gamsız ve kimsenin dertleriyle dertlenmeyen katı biri olmaktan söz etmiyoruz. Ama o tıbbende kanıtlandığı üzere sürekli düşünmek ve üzülmek insan sağlığına olumsuz etki eden en önemli unsurlardan biri.- Gülümse’ Gülümsemek, yanında pozitif düşünceleri de getirdiğinden her zaman gülümseyin ve hayatı iyi yanlarından yakalamaya çalışın.

Kadinvekadin.net özel haberidir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın