20 Ocak 2022

Herkesin gözdesi ombre saç modelleri

0 0
2 min read
0 0

Ombre sadece en trendy saç renklerinden değil, aynı zamanda kullanımı çok rahat olduğu için de hepimizin favorisi! Podyumlarda, ünlü yıldızlarda, sosyal medyada, her yerde ombreli saçları görmemiz mümkün. Sarı, kızıl, kestane, hatta farklı renklerde bile ombre saç modelleri var. Aralarından diledğin ve tabii ki saç rengine uygun olanı seçmek tamamen sana kalmış!

Saçlarının tamamını boyamak istemiyorsan ya da dip boyasıyla uğraşmak zorunda kalmayı sevmiyorsan ombre modelleri tam sana göre! Eğer hemen ombre trendini denemek istersen, bence Saç Sırları.com’un hazırladığı evde ombre nasıl yapılır içeriğine de mutlaka bir göz atmalısın.

Şimdi, ombre saç trendine biraz daha yakından bakalım!

Ombre saç kimlere yakışır?

Aslında her saça uygun bir ombre rengi var. Ancak özellikle saçların siyahsa kızıl tonlarında, koyu kahveyse açık kestane tonlarında, kumralsan da altın sarısı tonlarında ombre stillerini denemeni öneririm. Eğer ilk defa ombre uygulayacaksan, bir kuaförden yardım almalısın ama daha önceden denediysen, ombre saç boyası satın alarak da evde yapabilirsin.

Ombre saç renkleri

Kumral ombre

Kumral saça ombre uygulamak, en çok tercih edilen ombre çeşitlerindendir. Saçın uç kısımlarında doğru platin sarısı, altın sarısı tonlarında ombre uygulanır ve saç daha aydınlık, canlı bir görünüm kazanır.

Karamel ombre

Birkaç sezondur oldukça trendy olan karamel saç renkleri ombrede de sık sık görünüyor. Özellikle buğday tenliysen ve kendi saç rengin kahve tonlarındaysa karamel ombre sana yakışacaktır.

Küllü sarı ombre

Kumral, açık kumral bir saç rengin varsa küllü sarı ombre tonu sana çok yakışır. Saçlarının uç kısımlarında oluşan soğuk tondaki, küllü yansımalarla şık bir görünüme kavuşabilirsin.

Kızıl ombre

Eğer doğal saç rengin kızılsa, uçlara doğru açık bakır tonda, turuncu yansımalı ombre’yi, esmersen de koyu kızıl tonlarında bir ombre stilini tercih etmeni öneririm.

Kısa saça ombre nasıl olmalı?

Genelde kısa saçlara ombre uygulanmayacağı söylenir ama doğru uygulandığında ve doğru tonlar seçildiğinde kısa saçlarda ombre çok hoş görünür. Kahverengi, kumral tonlarda kısa bir saçın uç kısımlarına açık tonda yansımalar uygulanabilir. Ancak ombre görünümünün kulak hizasından başlamasına ve doğal görünmesine önem verilmelidir.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın