23 Mayıs 2022

İdeal kaş şekli nasıl olmalı

0 0
1 min read
Yüz hatlarınızı ortaya çıkaran en önemli unsur kaşlarınızın şeklidir. Peki yüz tipinize uygun kaş şeklinin hangisi olduğunu biliyor musunuz?<br />
0 0

Show Haber’e konuşan Kaş Mimarı Nursun Yıldız, ideal kaş şeklinin nasıl olması gerektiğini anlattı. Kaş şeklinin yüz ifadesi için çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldız “Kaş asla inceltilmemeli incelen kaş bir daha yerine gelmez yüzü yorgun ve yaşlı gösterir. Kaşların rengi saç rengine göre değil ten rengine göre olmalıdır” dedi.

Yuvarlak yüz tipine sahip olanlar için düz kaşları öneren Yıldız, düz kaşların yuvarlak yüzde elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirdiğini söyledi. Keskin yüz hatlarına sahip kişiler ise daha yumuşatılmış oval kaş şeklini kullanmalıdır diyen Yıldız, kaşları ince olanlar için ise kontür takviyesiyle kaşa dolgu sistemi uygulanması gerektiğini belirtti.

Sanat dünyasından ünlülerin kaşlarını da değerlendiren Nursun Yıldız, “ Pınar Altuğ Atacan’ın kaşları yüz hatlarına göre kalın ve koyu renkte. Beren Saat’in doğal kaşları yüzüne çok yakışıyor ancak aralarında boşluklar var dolgu yapılırsa daha hoş durabilir.  Hadise’nin kaşları güzel yüzüne yakışıyor ama biraz fazla yuvarlak buluyorum” dedi.

İşte yüz tipine göre ideal kaş şekli İZLE’

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın