5 Mart 2021

İlhamveren Giyinme Odası Dekorasyonu Fikirleri

1 0

Günümüz mimarisinde giyinme odası evin diğer odaları gibi ayrı bir oda şeklinde düşünülen özel alanlardır. Yeni yapılan birçok dairede giyinme odası fikrini artık görebiliyoruz.

Giyinme odası yatak odasından bağımsız düşünülemez. Genellikle yatak odasından açılan bir kapıyla giyinme odaları oluşturuluyor. Ya da yatak odasının belirli bir alanını paravan ile kapatılarak mini giyinme odası oluşturan iç mimar tasarımları mevcut.

Giyinme odalarının, evde önemsiz görülen ve dekorasyona ihtiyacı olmayan bir alan olarak düşünülmesi son derece yanlıştır. İyi bir giyinme odası dekorasyonu kullanıcılarının en büyük yardımcısı ve düzenleyicisidir.

Neden giyinme odası?

Yatak odasında elbiselerinizi düzenli ve aradığınızda bulmak isteyeceğiniz bir ortam istiyorsanız mutlaka giyinme odası dekorasyonu ile ilgilenmelisiniz. Sizlere sunacağımız giyinme odası için ev dekorasyon fikirleri ile hayalinizi süsleyen ev dekorasyonu için ilk adımları atabilirsiniz.

Giyinme odası dekorasyonu için denilebilir ki, yatak odası dekorasyonu aslında giyinme odasından başlar. Neden mi? Çünkü giyinme odası dekorasyonu için uyguladığınız fikirler aslında yatak odası için rahatlık oluşturacaktır.

Kıyafetlerin düzeni, ulaşılabilirliği ve temizliği için size birçok kolaylık sağlayacaktır giyinme odaları.

Giyinme odası için en önemli avantajlardan bir tanesi kıyafet ve ayakkabılarınızı kendi zevk ve isteklerinize göre dekore edebilmenizdir. Örneğin, kıyafetleri kullanım alanlarına göre ayırabilirsiniz. Elbiseler bir yerde, gömlek ve pantolonlar bir yerde olabilir. Aradığınızı çok rahat bulabilirsiniz.

Giyinme odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Öncelikle giyinme odası dekorasyonu için alan çok iyi kullanılmalıdır. Giyinme odası için seçilen dolaplarda yeterince raf ve çekmece sistemlerinin olması oldukça önemlidir. Elbise ve kıyafetleri yerleştirirken veya kullanırken raf, çekmece gibi sistemler size epey yardımcı olacaktır.

Giyinme odası dekorasyonunda açık tonların kullanılması gerekir. Çünkü giyinme odalarında genellikle pencere bulunmaz ve kapalı odalardır. Bu nedenle ışıktan daha fazla yararlanabilmek için açık dolap renkleri tercih edilmelidir.

Yine giyinme odası dekorasyonu için duvar rengi seçimi de tıpkı dolap rengi gibi açık tonlar ya da pastel renkler tercih edilerek dekore edilmelidir.

Giyinme odasının olmazsa olmazı aynalardır. Giyinme odası dekorasyonu için kullanacağınız boy aynası mutlaka olmalıdır. Boy aynası ile hem kıyafet denemelerini yapabilir hem de giyinme odası dekorasyonu için daha geniş bir alan izlenimi oluşturabilirsiniz.

Giyinme odası dekorasyonu hakkında daha aklınıza gelebilecek birçok fikir söylenebilir ancak size tavsiyem giyinme odası hakkında yazılı ve videolu geniş anlatımlar bulabileceğiniz www.dekordiyon.com sitesinde yayınlanan “Giyinme Odası Dekorasyonu” yazısını okuyun. Giyinme odası dekorasyonu için hazırlamış galeriyi ziyaret etmenizi öneriyorum.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın