17 Mayıs 2022

İlişkinizi sıradanlıktan kurtarın

0 0
2 min read
Evliliğin çiftler arasındaki heyecanı öldürdüğü düşüncesi bir yana, çoğu kez iyi bir cinsel hayat bile bir rutine dönüşebilir.<br />
0 0

Üstelik bunun partnerinizden hâlâ etkileniyor olmanızla da bir ilgisi yoktur;zamanla, birçok şeyi biraz üstünkörü yapmaya başlarsınız.
 
Bunda elbette her şeyi her zaman aynı şekilde yapmanın da bir etkisi var. Yine de, uzmanlara göre çiftlerin cinsel hayatlarını tekdüzeleşmekten uzak tutmaları son derece kolay. İşte Netscape’e yazan Laura Snyder’dan, can sıkıntısını yatak odasından uzak tutmaya yönelik dört altın öneri’
 
1. Günün farklı saatlerini kollayın’ Cinsellik, çoğu çift için sadece geceleri vakit ayrılan, yatmadan önce dişleri fırçalamaya benzer bir rutin halindedir. Burada asıl sorun, cinselliği buna benzer belli çerçevelerle sınırlandırmanın, ona ister istemez ‘görev icabı’ yaklaşılmasına neden olması. Bunu önlemek için, içgüdülerinizi günün her saatinde dinlemeye dikkat edin.
 
2. Farklı mekânlar deneyin’ Yatak odasının uygun bir ortam oluşu tartışılacak bir konu değil. Yine de bu, bu mekânın bir süre sonra sıkıcı hale geleceği gerçeğini değiştirmiyor. Cinselliği farklı mekanlarda denemek, hatta işin içine biraz da heyecan katmak her zaman işe yarar.
 
3. Tarzınızı gözden geçirin’ Önce ona dokunuyorsunuz, sonra o size dokunuyor, bakışıyorsunuz. Hepsini elbette yapmak gerekiyor; fakat bu hareketler bir süre sonra otomatikleşir. Bunu önlemek için ön sevişme sırasında kendinizi frenlemeyin ve içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın.
 
4. Flört edin’ Belki de tek sorun, ilişki ilerledikçe, ilk başlardaki o küçük yakınlaşma oyunlarının yavaş yavaş sahneden çekilmesidir. Bu, çiftlerin düşebileceği en büyük yanılgılardan biri. Partnerinize özel olduğunu ve sizi hâlâ heyecanlandırdığını belli etmekten çekinmeyin.
 
 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın