21 Nisan 2021

İlk buluşmada nereye gidilir

Ne zaman, nerede? sorusu her zaman önemli bir ayrıntıdır.<br />
0 0

İlk buluşma öncesi gidilebilecek mekanlar hakkında veya yapabileceğiniz şeyler hakkında ufak bir plan yapıp bunu karşınızdaki kişiyle paylaşabilirsiniz. Hem karşı tarafın planlama sıkıntısını üzerinden alır, hem de buluşmanın keyifsiz geçme riskini azaltırsınız.
Buluşma için seçeceğiniz mekan çok önemli; hafif müzikler çalan bir şey yiyebileceğiniz bir cafe ya da restaurant uygundur. Yüksek sesli müzik çalan bir bar tercih ederseniz; birbirinizin ağzını okumak zorunda kalabilirsiniz. Eğer rezervasyon gerektirecek bir mekana gitmeye karar verdiyseniz, o zaman önleminizi önceden alın. Çünkü yer bulamayıp kapı kapı dolaşmak, ilk buluşma için biraz sevimsiz olur.
Buluşmaya vaktinde gelmek çok önemlidir. Daha ilk görüşmede “Şuradayım trafik var, biraz gecikeceğim” cümlesini kurmaya başlarsanız kötü bir başlangıç yapmış olursunuz. Buluşacağınız yere gelmek için yol süresine 15-20 dakika ekleyip daha erken yola çıkarsanız en iyisini yaparsınız.
Günün her saati buluşma için uygun olabilir. Hafta sonu bir brunch ya da iş çıkışı bir yemek, keyifli ve hoş birkaç saat geçirme fırsatı olabilir.
Bir restorana gidecekseniz, yemek seçiminiz de önemli bir ayrıntı. Soğanlı, sarımsaklı yemekler sipariş etmemeye özen gösterin, malum sonradan oluşacak ağız kokusu sizi itici kılabilir. Ayrıca, çok yağlı ağır yemeklerden de kaçının ki; midenizin ağrısından daha ilk buluşmanız sizin için çekilmez olmasın.
Bol soslu bir burger ya da profiterol yemeyin! Ağzınızın kenarına bulaşacak, yerken çirkin görüneceğiniz şeylerden özellikle kaçının.
Fazla yemeyin. Hatta en iyisi buluşmadan 1-2 saat evvel hafif bir şeyler atıştırın ki buluşmada aşırı iştahlı görünmeyin ‘ )
Salatanızı karıştırıp karıştırıp karşınızdakinin iştahını kapatacak şekilde hiçbir şey yememek de iyi bir fikir değil.
Alkol sizi ne kadar rahatlatıyor olursa olsun, bir kadehten fazla içerseniz kontrolünüz azalabilir, söylemek istemediğiniz şeyleri söyleyebilirsiniz. Kontrollü olmakta fayda var.
İlk buluşmalarda hoşluklar güzel olur. Belki ilk buluşma adına ona ufak bir şey alabilirsiniz. Kastettiğimiz öyle pahalı bir şey değil, ufak mütevazi bir hediye. Mesela internette sohbet ederken üzerinde konuştuğunuz bir filmin DVD’si…

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın