İlk randevu için ipuçları

İlk buluşma her zaman çok önemlidir.

05 Mart 2015 Perşembe, 14:10

İlişki Uzmanı Gladena McMahon, ilk randevu için kadınlara önerilerde bulunuyor; ”Sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olun ve konuşmayı rahat bir havada sürdürün. Nasıl bir hafta geçirdiğini sorun. Size yeni bir buluşma için teklifte bulunurken, cümlesini bitirmesini bekleyin ve sakin olun. Onunla saatlerce telefonda konuşmaya kalkmayın. Her şeyi telefonda tüketmeyin ki buluştuğunuzda konuşacak konu sıkıntısı çekmeyin”
Yerini o seçsin
Biraz egosunu tatmin etmek için buluşma yerini onun seçmesine izin verin. Konu açıldığı zaman, ”Yeni bir yer denemek istiyorum, neden sen seçmiyorsun?” diyebilirsiniz. Yer seçimi konusunda ona fark ettirmeden küçük ipuçları verin. Buluşma detaylarını konuştunuz ve telefonu kapadınız. Sıra, ne giyeceğinize karar vermeye geldi. Sade bir tarz yakalamanızda fayda var. Çok uğraştığınızı belli edecek tarzdan kaçının.
VEDA EDERKEN
Gecenin en heyecanlı yeri sonudur. Kendinizden emin ve hangi şekilde nasıl veda edeceksiniz ve bir sonraki buluşmanın olup olmayacağını nasıl garanti altına alacaksınız? Ondan hoşlandığınızı belli etmeniz gerekir. Güzel bir gece geçirdiğinizi söylerken bir süre elini sıcak bir şekilde sıktığınızda ona karşı birşeyler hissetiğinizin de ipucunu vermiş olursunuz.
Vücut dilinin önemi
Karşımızdaki kişi ile hem fiziksel olarak hem de konuşarak iletişim kurarız. Vücut dilimiz çoğu zaman sözlerden daha fazlasını anlatır. Birlikte olduğunuz kişiyle rahat bir buluşma geçirmek için onun vücut dilini iyi izleyin ve hareketlerine uyumlu hareketlerle ona karşılık verin. Örneğin çenesini okşuyorsa siz de benzer bir hareketi yapın. Ellerini kavuşturuyorsa siz de aynısını yapın. Eğer ondan gerçekten hoşlanırsanız bu hareketleri içgüdüsel olarak zaten yaptığınızı fark edeceksiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...