8 Mart 2021

İndirim alışverişlerinin püf noktaları

İndirim rüzgarları eserken ihtiyacımız olan ürünleri almak o kadar da kolay değil. İndirim karmaşasında doğru ve hesaplı alışveriş ciddi bir mesai istiyor.<br />
0 0

İhtiyaçlar çok, istekler ihtiyaçlardan daha çok. Bütçeler ise kısıtlı. Çoğu insan indirim fiyatlarının büyüsüne kapılıp asıl ihtiyacı olanları alamamaktan şikâyet ediyor. Eğer bütçeniz kısıtlıysa akıllıca davranmak zorundasınız.

İşte akıllı alışverişin ipuçları…

Gardırobunuza bakmadan çıkmayın’ Sadece indirimde değil hiçbir alışverişinizden önce elbise dolabınıza bakmadan çıkmayın. İndirimde alışveriş yapmadan evvel elbise dolabınızın altını üstüne getirip nelerin eksik olduğunu belirleyin. Böylece gerçekten ihtiyacınız olan şeyler neyse onu alma fırsatınız olacaktır. Az para ile doğru alışveriş yapmanın en önemli kuralı.

Bütçe yapın’ Bütçe yapmak indirimde alışveriş yapmanın en önemli kuralı. Bir sınır koyarsanız kafanızdaki alışveriş listesini de otomatikman azaltmış olursunuz. Öncelik sıranıza göre bir alışveriş yapma fırsatınız olur. Bazen gördüğünüz fiyatların cazibesi kasada tatsız dakikalara yol açabilir. İyisi mi bütçe planı yaparak çıkın hem bütçenizi aşmayın hem de ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Zamansız ürünlere odaklanın’ Bazı ürünler vardır zamanı hiç geçmez. Her elbise dolabında olması gereken parçalardır onlar. Beyaz bir gömlek, siyah bir etek, şık blazer bir ceket, düz renk bir babet, uzun çizme, klasik bir triko hırka…

Kombine edemiyorsan veda et’  Kombine edemiyorsanız o kıyafete veda edin. Çok işe yaradığını ve sizi birçok gereksiz alışverişten koruduğunu göreceksiniz.  Daha evvel alıp kullanamadığınız ürünleri kombine edebileceğiniz şeyler alın. 
Ayrıca indirimden aldığınız ürünlerde de birbiriyle kombine edilebilenleri seçmeye özen gösterin. Böylece çok ufak bir bütçeyle oldukça iyi bir sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Kalabalıktan kaçın’ Sezon indirimi olunca mağazalar oldukça kalabalık olur. Ne siz bakacağınız ürüne bakabilirsiniz ne de bulduğunuz ürünü kolayca alabilirsiniz. ‘Acele edelim’ anonsları, dışarıda üfleyip püfleyen diğer müşteriler bazen yanlış karar vermenize yol açabilir. Bu yüzden özellikle alışveriş merkezlerine mümkünse hafta içi mümkünse öğle saatlerinde değilse iş çıkışı ya da hafta sonu erken saatlerde uğramanızı öneririz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın