19 Mayıs 2022

İngilizce Saatler

0 0
2 min read
0 0

İngilizce Saatleri Öğrenmek Artık Sandığınızdan Çok Daha Kolay

İngilizce hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Konuşma ve yazma dilinde sıkça kullanılmaya başlanılan İngilizce, sadece iş hayatında değil, günlük hayatta da kullanılması gereken bir zorunluluk halini aldı. Eğer İngilizce hakkında bildiklerinizin yeterli olmadığı kanısına vardıysanız, siz de benim gibi İngilizce saatleri karıştıran tarafta olabilirsiniz. İngilizce saatler konusu İngilizce öğrenen ve kullanan kişilerin bilmesi ve öğrenmesi gereken ilk konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. İngilizce saatlerin yazılışı ve okunuşu pek çok kimse için hala en zorlanılan konuların başında geliyor. Bu alanda bu eksikliğe son verebilecek muhteşem bir sayfa ile sizi tanıştırmayı ise bir görev edinmiş durumdayım.

Zamanında en çok şikâyet ettiğim, öğrenmekte zorluk çektiğim İngilizce saatler, Wall Street English internet sitesindeki bir sayfaya rastlamamla birlikte ortadan kalktı. Sürekli karıştırdığım İngilizce saatler artık benim için bir isim sormak kadar kolay hale gelmişken bu kolaylığı yaşatan sayfaya da teşekkürü bir borç biliyorum. İngilizce saatleri bilmek kadar İngilizce saat sormak için kullanılan kalıplarında bilinenin aksine birden fazla yolu olduğu unutulmamalı. Akademik dilde kullanılmayan ama günlük hayatta kullanılan soru kalıpları ile İngilizce saatleri çok kısa sürede öğrenebilir, hatasız ve yanlışsız bir telaffuz gerçekleştirebilirsiniz. Kuralları bilerek İngilizce saat çevirisini kolaylıkla yapabilir.

Günlük hayatta işimize en çok yarayacak İngilizce kalıpların başında gelen saat okunuşları tam saatlerde farklı, yarım saatlerde farklı, yarıma kadar olan İngilizce saatlerde ise çok daha farklı olarak gerçekleşmektedir. Eğer sizin de bu konuda yeterliliğiniz benim bir zamanlar ki halimle benzerlik gösteriyorsa bu durumu sonlandırmanın en kolay yolu, Wall Street English’in sitesinde  İngilizce saatler sayfasını incelemek. Tüm detayları ve pratik yolları ile anlatılan İngilizce saatler konusunu kısa zaman içerisinde tam anlamıyla öğrenerek bu konu hakkındaki tüm sorunlarınızı rafa kaldırabilirsiniz. Zamanın akışına müdahale etmek mümkün olmasa da zamanı dile getirmeyi mümkün kılan Wall Street English ile artık zaman kavramını anlamak adına kitap karıştırmaya ya da internetten yazılış ve okunuşlarını takip etmeye ihtiyacınız kalmayacak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın