20 Mayıs 2022

İpek Arnas 2015 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu!

0 0
2 min read
İpek Arnas'ın “Yüzleşme” Koleksiyonu, fütürizmden ilham alarak modern silüetlerle sunuldu.<br />
0 0

Kusursuz geometrinin oluşturduğu estetik formlar ve fütürizmden ilham alan SS 15 “Yüzleşme” koleksiyonunda feminen detaylar maskülen silüetlerde hayat buluyor. Dokulu kumaşlar mükemmel ölçülerle parçalanarak bir bütünü oluşturuyor. Opaklık ve saydamlık, siyah ve beyaz bir araya geliyor… Modern ve zamanın ötesinde, stil sahibi bir kadın ile yüzleşiliyor.

Siyah ve beyazın karşılaşmasının geometrik yansıması boyutlu formları vurgularken,koleksiyondaki gümüş ışıltısı ve neon sarı pop eden renkler arasında yer alıyor. İpek Arnas, yarattığı konsept triko markası olan 2Ters1Düz’ün ardından kendi ismiyle yarattığı “İpek Arnas” markasıyla içinde kumaşında yer aldığı ikinci hazır giyim koleksiyonunu sundu.

Dokulu kumaşlar ve transparan kumaşların kullanıldığı koleksiyonda, imzası haline gelen unique örgü parçalar da yer alıyor.

Düz taban çapraz bantlı ayakkabılar koleksiyonun öne çıkan detayları arasında yer aldı.

Tasarımcı Hakkında:

İpek Arnas 1984’te, İstanbul’da doğdu. İşletme eğitiminden sonra kendine farklı bir yön vermeye, daha yaratıcı ve eğlenceli bir şeyler yapmaya karar vererek, Lasalle International Academy’de moda tasarım eğitimi aldı.Bir denim markasının yaratılış sürecinde markanın tasarım ekibinde yer aldı. 2010’da unique konsept triko markası “2 Ters 1 Düz” ü yarattı. “2 Ters 1 Düz” ve “İpek Arnas” markalarıyla hazırladığı koleksiyonlarını İstanbul Fashion Week’te sunuyor.

2012’de Uluslararası Woolmark Prize yarışmasında Türkiye’yi temsil etti.

Kendi koleksiyonlarının yanısıra uluslararası tanınan markalarla işbirlikleri yapıyor, danışmanlıklar veriyor ve özel kapsül koleksiyonlar hazırlıyor.

Seyahat, sanat, kültür ve modadan ilham alarak, basic giyimi avant-garde bir stilde tasarlıyor.

Cesur geometrik formlar, farklı kumaş kullanımları ve unique trikolar ile tarzını yansıtıyor.

“İpek Arnas” kadını kendine güvenen, cool ve androjen biri.

Web sitesi:

www.ipekarnas.com
www.2ters1duz.com

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın