23 Ekim 2021

Islık çalarak stresinizi azaltın

0 0
1 min read
İngiliz bilim adamlarının yaptıkları açıklamaya göre ıslık çalmaktan tutun da kendi kendinize sarılmanıza kadar birçok yöntem sayesinde stresten kurtulabilirsiniz.<br />
0 0

Stres insanların sağlığını direkt olarak olumsuz etkileyen bir problemdir. Migrenden tutun da akciğer kanserine neden olabilir. Sağlığa bu kadar zararı bulunan stresle baş etmek aslında (İngiliz bilim adamlarına göre) zannettiğinizden çok daha kolay. Stresinizi atmak için;

Şarkı söyleyin/mırıldanın

Stres anında yükselen tansiyonu dengelemek için şarkı söyleyin ya da mırıldanın. İsterseniz ıslık da çalabilirsiniz. Dejarz olarak rahatlayacaksınız.

Ellerinizi ılık suyla yıkayın

Vücudun sıcaklık algılamak adına kullandığı ”sensör”lerden biri de elleridir. Stres anında yükselen vücut sıcaklığınızı dengelemek ve sakinleşmek anında ellerinizi ılık su ile yıkayın. 

‘Komik surat’ yapın

Stres anında kendinizi kasmak ve karşınızdaki insanı germek yerine rahatlatın. Örneğin sevgilinizle tam hararetli bir kavga başlamadan önce (çok fazla abartmadan) komik bir surat yapın. Bunu başarabilirseniz ortam yumuşayacaktır. 

Ayakkabılarınızı çıkartın

Vücudun içerisinde stres yüzünden biriken elektiriği toprakla temas ederek atabilir, rahatlayabilirsiniz.

Kendinize sarılın

Kendinizi kötü hissettiğiniz anda kimse yoksa, kendinize sarılın. Kendinizi sevmenin iyileştirici gücünü göreceksiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın