5 Mart 2021

İyi bir gelecek için yatırım yapın

Yaşamayı hayal ettiğiniz geleceğiniz için bugünden yatırım yapmaya başlamalısınız.<br />
0 0

Zamanı geçip gider, durduramazsınız. Bu yüzden seneler sonra pişman olmamak için kendiniz için bir şeyler yapmaya başlayın.

Hayatınızda değişiklik yapmak devamlılık gerektiren bir süreçtir. Nadiren ani dramatik değişiklikler elde edebilirsiniz.

İşte arzuladığınız değişiklikler için bugün yapabileceklerinizin bir listesi’

Sevdiklerinize ulaşın

Bir akraba ya da eski bir dostla iletişim kurmaya çabalamıyor musunuz? Mesafeyi daha fazla açmayın. Arayın ve buluşmak için plan yapın. Sonunda yeniden irtibata geçtiğiniz için kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bunu kendini kötü hissettiğini bildiğiniz birini neşelendirmek için buluşarak da yapabilirsiniz.

İnternette geçirdiğiniz zamanı azaltın

Siz de mi sosyal medya bağımlılarındansınız? İnternette geçirdiğiniz zamanı bir gözden geçirin, eminiz sandığınızdan çok daha fazladır. Kendinizi sınırlayın ve bakmaktan vazgeçemediğiniz sitelere yine girin ama farkında olmadan harcadığınız fazla zamanı daha yararlı ve verimli şeyler yapmak için değerlendirin.

Ertelemeyin

Yorgun hissettiğiniz ya da üşendiğiniz için yapmayı erteleyeceğiniz bir iş sonrasında çok daha zor gelecektir. İşlerinizi ertelemeyin, zamanında yapın ve bittiğinde nasıl hafiflemiş olduğunuzu hissedin.

İyi davranın

Birisi ile diyalog içindeyken sabırsız ya da negatif olmanız, aynı şekilde karşılık almanıza neden olur. Ne kadar rahatsız olsanız da düzgün davranmaya çalışın, daha iyi sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz. Aslında tanıştığınız herkese iyi davranmaya çalışın. Pozitif tutum bulaşıcıdır.

Pozitif olun

Pozitif olmayı bir huy haline getirin; zihninizi bunun için eğitebilirsiniz. Olaylara, durumlara, insanlara parlak tarafından bakmayı becerdiğinizde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Hareket edin

Günümüzde insanlar gittikçe daha az hareket ediyor ve bu yoksunluk hem fiziki hem ruhsal sağlıklarını kötü yönde etkiliyor. Hareket edin, bilgisayarın başından kalkıp birkaç esneme hareketi yapın, yürüyün, hatta her fırsatta yürümeyi alışkanlık haline getirin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın