17 Mayıs 2022

Jartiyer Modelleri

0 0
3 min read
0 0

Çoğu kişi çorabı jartiyer olarak bilse de aslında jartiyer çorabın kendisi değildir. Çorabın vücuttan düşmemesi için yapılmış ve çorabı tutan lastik bağın adı jartiyer olmaktadır. Jartiyerin kullanımı 20. Yüzyılın başlarına kadar gitmektedir. Günümüzde ise en çok özel gecelerde kullanılmaktadır. Gelinliğin altına da jartiyer tercih edilmektedir. Jartiyer modelleri kadınlarda oldukça çekici ve klas bir görünüm vermektedir. Jartiyer sayesinde girilen çorap çok daha gergin duracağı için bacaklar daha ince ve daha hoş gözükmektedir. Site içerisinde de jartiyer takımlarını görmeniz mümkün olmaktadır.

Basene, bele ve bacağa sıkıca oturmuş olan kumaş bantlara jartiyer adı verilmektedir. Çorap tutucu da olarak bilinen jartiyer, özellikle ince çorapların düşmemesi için kullanılmaktadır. Çorapların bacakları sarması için belden tutturulan bu lastik bantlar kadınların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Jartiyer kullanımının bir başka sebeplerinden biri de külotlu çorapların genital bölgeyi havasız bırakmasından dolayıdır. Jartiyerli çoraplar havasız bırakmadığından dolayı külotlu çoraplardan çok daha sağlıklı olarak bilinmektedir. Her ne kadar kadınlara kullanımı zor gelse de jartiyerlerin giyimi oldukça basittir.

Jartiyer Kullanım Alanları

Jartiyer modelleri aslında her ne kadar iç çamaşırı sanılsa da iç çamaşırı olmamaktadır. Lastikli bağlardan ibarettir. Genelde takım olarak satılır. Takım olarak satıldığından dolayı da genel ismi jartiyer olarak konuşmuştur. Bir gece kıyafeti olarak bilinen jartiyer, kadınlardaki seksiliği çok daha fazla yansıtmaktadır. Çoğu kadın jartiyerleri özel günleri için tercih eder. Kimileri ise jartiyeri uyku sırasında bile kullanmaktadır.  Jartiyeri takım olarak satın alamıyorsanız veya takım olarak satın almak istemiyorsanız kendi parçalarınızla birlikte güzel bir kombin oluşturabilirsiniz.

Jartiyer İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Jartiyer seçerken dikkat edilmesi gereken etmenlerden biri vücuda uygun olmasıdır. Vücuda uygun olan jartiyer modelleri seçilmediği zaman ortaya bazı kötü görüntüler ortaya çıkmaktadır. Jartiyer tam aksine kadının vücudunu daha güzel göstermek amacıyla yapılmıştır. Bu nedenle vücuda uygun olan bir beden, model seçmek çok daha iyi olacaktır. Orta Çağ’dan eskiye kadar dayanan jartiyer her zaman kadınların seksiliğini ön plana çıkarmakta ve çorap konusunda kadınların daha konforlu olmasını sağlamaktadır.

Jartiyer Çeşitleri Nelerdir?

Kadınlar tarafından sıkça tercihe dilen jartiyerin çok farklı modelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda modellerin renkleri de bulunur. En doğru jartiyer için model ve renk oldukça önemlidir. Öncelikle jartiyer modeline dikkat etmelisiniz. Jartiyerin 3 farklı modeli bulunmaktadır. Bu modeller düşük bel, yüksel bel ve bel hizasından olarak ayrılmıştır. Kilolu olan bayanlar geniş jartiyerleri tercih etmelilerdir. Beli ince olan kadınlar ise düşük bel veya bel hizasında olan jartiyer modelleri tercih edilebilir. Bazı jartiyer modelleri ise büstiyer ile birlikte oluşmaktadır. Büstiyerden doğruca çoraba bağlanabilir bir şekilde olmaktadır. Günlük hayatta kadınlar büstiyer kullanımı rahat olmadığı için pek tercih etmezler. Daha çok özel günlerde tercih edilmektedir. Kumaş ve renk bakımından da oldukça fazla alternatif bulunur. Detaylar için Tasarimgiyim.com adresini ziyaret edin.

 

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın