16 Mayıs 2022

Jinekomasti Ameliyatı Neden Yapılır?

0 0
2 min read
0 0

Bazı erkeklerde hormonlar ya da genetik faktörler nedeniyle meme büyüklüğü idealden çok daha fazla olabiliyor. Bu sorunu yaşayan erkeklerin büyük bölümünde ergenlik döneminde ortaya çıkan meme büyümesi, ergenliğin tamamlanması ile birlikte ideal meme büyüklüğüne gerileyebiliyor. Ancak kimi erkeklerde bu sorun ergenlik sonrasında da devam ediyor.

Hem sosyal hem de psikolojik açıdan meme büyümesi sorunu erkekler için ciddi sıkıntıları doğurabiliyor. İşte bu nedenle geliştirilen özel bir teknik ile jinekomasti ameliyatı gerçekleştiriliyor. Bu ameliyat, erkeklerde meme büyüklüğünün ideal düzeye çekilmesi için gerçekleştirilen bir tür meme küçültme operasyonudur. Çoğu zaman obezite sorunu yaşayan erkeklerde de görülebilen bu sorun ameliyat ile ortadan kaldırılabiliyor.

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu operasyon için farklı teknikler kullanılabiliyor. Bu nedenle sadece tek bir yöntemden söz etmek yanıltıcı olacaktır. Meme dokusunun yapısından memedeki büyüme oranına hatta hastanın sağlık durumuna göre dahi uygulanacak olan yöntem farklılaşabiliyor. Ameliyatın nasıl yapılacağına ise operasyon öncesinde yapılan muayene sonucunda hekim tarafından karar veriliyor. Sonrasında hasta bilgilendirilerek ameliyat aşamasına geçiliyor.

Ameliyat sonrasında kısa bir klinik istirahat yeterli olabiliyor. Hastanı sağlık noktasında bir problem yaşamaması halinde, genellikle 1 gün sonrasında taburcu olunuyor. Hasta evde bir süre istirahat ettikten sonra günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebiliyor. Sadece bazı ağır hareketleri yapması için birkaç hafta daha beklemesi gerekiyor.

Jinekomasti Sonrasında İz Kalır mı?

Elbette bu ameliyatta memenin küçültülebilmesi için kesi uygulanması gerekiyor. Çünkü operasyon sırasında memedeki fazla doku kesi yöntemi ile çıkarılıyor. Sonrasında ise dikiş işlemi yapılıyor. İlk etapta kırmızı renkte bir iz olması mümkün. Sonrasında zamanda bu iz belirginliğini kaybetmeye başlıyor ve 1 yıl sonrasında ise belli belirsiz bir hal alıyor.

Bu ameliyata dair merak ettiğiniz sorulara yanıt bulmanız halinde çok daha kolay operasyon kararı alabilirsiniz. Bunun için de Vanity Klinik web adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Kliniğin internet sitesinde jinekomasti ameliyatına dair merak edilen tüm soruların yanıtları tüm detayları ile aktarılıyor. Ameliyat öncesi ve sonrasında neler yaşanacağına dair bilgiler de söz konusu web adresinde mevcut.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın