20 Mayıs 2022

Kadın Sitesi Zennube.Com

0 0
3 min read
0 0

Türkiye’nin en eski ve köklü kadın sitelerinden biri olan Zennube.Com ‘un yayına girişinin üzeirnden tam 12 yıl geçti ve hala ilk günkü heyacanı ve canlılığı ile yayın hayatına devam ediyor.

Zennube.Com Türkçe konuşan tüm kadınlara hitap etmeyi hedefleyen başta kadın sağlığı olmak üzere pek çok konuda kadınları bilinçlendirmeyi onları iyiye doğruya yönlendirmeyi amaçlayan son derece kapsamlı bir kadın sitesi. Kadın hastalıkları konusuna özellikle yoğunlaşan site kadınlara sık karşılaştıkları sorunlar ile ilgili fikirler veriyor.

Türkiye’de maalesef kadınlarımızın bir kısmı hala doktora gitmekten utanır sıkılır ve bunun yerine tıp dışı yöntemlere başvurur. Muskayla, büyüyle, hocaya okutmakla sorunun çözüleceğine inan hala binlerce kadınımız var. Suç bu kadınlarda mı hayır elbette. Suç onları eğitimsiz bırakan devlette, toplumda, zihniyette. Bu zihniyet kırılmadıkça hacılar hocalar hiçbir zaman işsiz kalmayacak.

Bu noktada Zennube.com üzerine düşen tüm sorumluluğu yıllardır layıkıyla yerine getiriyor.

Zennube.Com ‘un diğer bir kategorisi ise moda. Özellikle Batı’nın saygın moda ve trend siteleri gezilerek en son kadın giyim ve aksesurları görsellerle desteklenerek Türk kadınlarına tanıtılıyor ve onların giyim tarzlarını da bu vesile ile değiştiriyor. Özellikle abiye elbise modelleri, gece elbiseleri, kadın saç modelleri, etek, kazak, bayan topuklu ayakkabı modelleri ilk sırada yer alıyor…

Diğer önemli bir kategorisi ise dekorasyon ve mobilya: Site bu kategorisinde ev tasarımı ve dizaynı alanında özellikle yabancı dekorasyon sitelerinden de destek alarak kullanıcılarına yepyeni fikirler veriyor. Türkiye’de bir 15 yıl önceki ev tasarımı ile şimdiki ev tasarımları aynı mı? İnanılmaz bir fark var. Söz gelimi 90’lı yılların olmazsa olmazlarından olan salonlardaki vestiyer ve bu vestiyerdeki bardak ve tabaklar bugün hangi evde var? Bugün hiçbir evde olmadığı gibi düşününce kendimizi gülmekten de alıkoyamıyoruz. Peki bu anlayış nasıl değişti, işte bu anlayışın değişmesinde dekorasyon ve mobilya sitelerinin inanılmaz bir katkısı oldu. Bu siteler ziyaretçilerine yepyeni ve değişik dekorasyon fikirleri verdi ve hızlı bir beğeni anlayışı gelişti. Tasarım zevki anlamında da böylece batılılaşmış olduk Zennube de bu anlamda üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi.

Zennube.Com ‘un belki de ilk sırada anılması gereken bölümü ise yemek tarifleri bölümüdür. Bu bölümü tamamen sitenin kendi ziyaretçileri oluşturuyor. Zennube takipçileri evde kendi yaptıkları pasta, kek, kurabiye, tatlı ve ana yemek tariflerini gönderiyor ve gönderenin adı kaynak gösterilerek sitede yayımlanıyor. Böylece kadınlar kendi sitelerini bir nevi yibe kendileri oluşturmuş oluyor.

Son olarak siteye içerik gönderen sadece ev hanımları değil elbette, doktorlar, astrologlar, güzellik uzmanları, modacılar da fikir ve görüşlerini makaleler halinde sitenin iletişim bölümünden paylaşıyorlar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın