19 Mayıs 2022

Kadınları günlük hayatın stresinden koruyan 3 basit adım

0 0
2 min read
Hangi işle uğraşırsa uğraşsın, ne kadar meşgul olursa olsun kadınlar, günlük hayattaki beklentilerden, sorumluluklardan ve bağlılıklarının getirdiği stresten 3 basit adımla korunabilirler. İşte o üç adım...<br />
0 0

Bugünlerde biz kadınlar kendimizi günün sonunda yorgunluktan bitkin halde buluyoruz. 24 saat asla yeterli gelmiyor. Günün sonunda, kendimize çok az zaman kalıyor, birçoğumuz içinse iş yükünü hafifletmek bir çözüm olmuyor. İster ev hanımı ister büyük şirketlerin yöneticisi olun, belirtiler çok benzer.

Peki, çözüm nedir?

Birçok kadın alternatif tıp uygulamalarından yararlanıyor. Hangi işle uğraşırsa uğraşsın, ne kadar meşgul olursa olsun kadınlar günlük hayattaki beklentilerden, sorumluluklardan ve bağlılıklarının getirdiği stresten 3 basit adımla korunabilirler’

– Akıl (Zihinsel ve duygusal sağlık)

– Vücut (Uygun beslenme, besin takviyeleri, aktiviteler, hormonal denge)

– Ruh (Kendi ve başkaları için sevgiyi hissetme, içindeki güç)

Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, “Bu 3 başlığa odaklanarak, kadınlar kendi sağlıklarının kontrolünü ellerine alabilir, içlerindeki en mükemmel versiyonlarını ortaya çıkarabilir” diyor.

Siz kadınlar için ellerinden gelenin en iyisini yapmak, içlerindeki gücü dışarı çıkarmak, para kazanmak, fit bir vücuda sahip olmak ve iyi ilişkilere sahip olmak önemli ise Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa’ya kulak verin’

– Akıl-vücut-ruh birlikteliği; stresi azaltan, vücut farkındalığını ve iyilik halini artıran oldukça basit bir alternatif tıp yöntemidir. Akıl-vücut-ruh birlikteliği bütün alternatif tıp yöntemleri gibi holistik (bütüncül) yaklaşımı benimser. Bütüncül yaklaşıma göre vücudumuzun ve kendimizin farkında olmak sağlıklı ve başarılı olmak için temeldir. Bütün bunları hayatımıza uygulamak ise bizim elimizde.

– Akıl-vücut-ruh birlikteliği yönteminde pozitif enerji çok önemlidir. Olumlu düşünme, hayattan keyif alma, başkalarına ve kendimize saygı pozitif enerji sağlar. Yaşantımız sırasında kendimize küçük motive edici notlar yazmak da pozitif enerjimizi artırır.

– Aşağıdaki gibi bir not iyi bir gün geçirmemize yardımcı olur’

“Günüm çok iyi geçiyor. Sanki bütün evren benim kim olduğumu ve ne istediğimi biliyor gibi. Sanki dans eder gibiyim. Sabah kalktığımda enerjiyle doluyorum, hayatta olduğumuz için çok mutluyum. Etrafımda bu kadar harika insanların olması çok güzel. Önüme çıkan bütün zorluklarla baş edebilirim. Başkalarına faydalı olduğum için çok mutluyum. Mutlu olmak için çok fazla çaba sarf etmeme gerek yok. Önümde sonsuz seçenekler olduğunun farkındayım.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın