16 Mayıs 2022

Kamasutra Hakkında

0 0
3 min read
0 0

İlişki İçinde Birbirini Tanımanın Önemi

Uzun bir ilişki geçirip evlenen çiftlerde durum farklı birbirlerini çocukluklarından beri tanıyıp bir ilişkiye başlayanlar da zorluklar daha farklı olabilir. Arkadaş ya da sevgili olarak birbirimizi çok iyi tanıdığımız emin olabiliriz ancak söz konusu aynı evi paylaşmak olunca durum değişebilir.

Aslında bu durum çiftlerin flört sırasındaki karakterleri ile evlendikten sonraki karakterleri arasındaki değişiklikler için de geçerli olabiliyor. Genelde iki tarafta da değişimler olabiliyor. Flört ederken daha sevecen, yumuşak olan çiftler evlendikten sonra ilişkiye garanti gözü ile bakıp sertleşebiliyorlar. İşte bu ve bunun gibi durumlar da ilişkiyi büyük ölçüde zedeliyor. Flört ederken birbirlerine son derece anlayışlı olan çiftler evlendikten sonra bazı konulara tahammül dahi edemeyip kavga çıkartabiliyorlar. Bu olası durum yukarıda bahsettiğimiz iki ilişki çeşidinde de gözlemlenebilir. Birbirlerini arkadaşken çok iyi tanıdıklarını düşünen çiftler iş flört etmeye ya da evliliğe gelince ilişkilerini içinden çıkılmaz bir hale getirebiliyorlar. Bu durum normal yaşantılarından cinsel yaşamlarına kadar hayatlarının her aşamasına yansıyabilir. Örneğin; uzun zaman arkadaşlık edip sonrasında sevgili olan çiftler cinsel birleşme sırasında çekingenlik yaşayabilirler. Bunu aşmaları da zaman alabilir. Bu durum ancak iki tarafın birbirlerine karşı anlayışlı olmaları ile kolay bir şekilde geçirilebilir. Birbirlerini iyi tanımaları ilişkinin dengesini de sağlayacağı için çaba göstermelidirler. Hem ilişkilerinin uyumunu sağlamak hem de farklı deneyimler yaşamaları onlara iyi gelebilir. Bunun için dünya üzerinde farklı öğretiler mevcuttur. Bunlardan biri dünyada hemen her konuda ilginç öğretilere, değişikliklere imza atmış Hindistan’ dır. Hindistan kökenli bir yaşam tarzı olan kamasutra hakkında hem çok hem de aslında az ve yanlış şeyler biliniyor.

Kamasutranın çiftler arasındaki uyumu sağlama amacı olduğundan sadece cinsel yaşamlarında değil sorunun kökenine inerek bu yaşamı da etkileyen normal hayatlarındaki uyumu da sağlar. Çiftler arasındaki çekingenliği belki de normalin dışında bir yolla yok eden bir öğretidir. Çekingenlik bitince yani ilişki normale dönünce de kadın ve erkeğin istekleri ön plana çıkar ve her iki tarafta kendi istediğini yaptırmaya çalışır. Böyle bir durumda da ilişki zarar görür ve olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden konuşmak çok önemli bir aşamadır. Her türlü konuyu konuşmak, duygularımızı paylaşmak ilişkiyi sağlıklı bir hale getirir. Ortak zaman paylaşımında bulunmak ve birbirimizi olduğumuz gibi kabul etmek, değiştirmeye çalışmamak bir ilişkinin olmazsa olmazları arasındadır. Bunlar iyi bir şekilde gözlemlenmeli ve baştan konuşarak önlem alınmalıdır. Bir ilişkiyi canlı tutulması için iki tarafta elinden geleni yapmalı, anlayışlı olmalı, birbirleri ile konuşmalı ve dinlemelidir. İçinden çıkılmaz hale gelmeden önce harekete geçilen ilişkiler daha net sonuçlar verebilir. Böylece çiftler arasındaki ritm, denge ve uyum ilişkinin başından sağlanmış olur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın