17 Mayıs 2022

Karın Germe Nedir?

0 0
2 min read
0 0

Karın Germe Nedir? Karın yapısının zaman içerisinde sarkması veya çatlaklar oluşması durumunda yapılacak olan karın germe ameliyatı ile başarılı sonuçlar alınır. Kadınların özellikle devamlı olarak kilo alıp vermesi, doğum yapması gibi nedenler ile oluşan sorunlara çözüm oluşturmak amacı ile estetik uzmanı tarafından yapılır.

Karın Germe Ameliyatı Nerede Yapılır?

Ameliyatın yapılması için mutlaka bir hastaneye gidilmesi gerekir. Ameliyathanede yapılacak olan operasyon hijyenik koşullarda yapılacağı için oluşacak riskler en aza indirilmiş olunur.

Ameliyat Öncesinde Ön Görüşme

Her ameliyatta olduğu bu karın germe ameliyatında da doktor ile ön görüşme yapılarak daha detaylı olarak bilgi alınması gerekir. Bu sayede yapılan işlem sürecinde ve sonrasında oluşabilecek durumlar karşısında daha fazla bilgiye sahip olunabilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction yöntemi kullanımı ile de yapılacak olan karın germe ameliyatı ile daha verimli sonuçlar alınabilir. Karın bölgesinde bulunan yağların eritilmesi ve dışarı atılması ile yapılır. Bu durumda alt karında açılan kesi ile fazlalık olan sarkmış deri kesilerek alınır. Ardından yapıştırma işlemi ile iki deri birbirine yapıştırılarak bölge kapatılır.

Karın Germe Ameliyatı İçin Doktor Seçimi

Ameliyat düşünen kişiler bu durumda doktor seçiminde özellikle alanında iyi olan ve başarılı ameliyatlarda yer almış isimleri tercih etmeleri daha başarılı sonuçlar almalarını sağlar. Bu konuda doktorunuz ile yapacağınız görüşme sırasında daha fazla bilgi alarak tercihlerinizi bu şekilde daha doğru bilgiler ışığında rahatlıkla yapabilirsiniz.

Karın Germe Yöntemleri

Ameliyat ile karın gerdirme işlemi yapmak isteyen bayanlar iki farklı seçenek arasından seçim yapabilirler. Mini ve ful karın germe işlemlerini sonuçları değiştiği için bu konuda doktor önerilerine göre seçimler yapılabilir. Mini karın germe işleminde küçük bir kesi açılırken, ful karın germe işleminde kasık kemikleri arasında açılır.

Ameliyat Sonrasında Dikiş İzi Kalır Mı?

Ameliyat olmayı düşünenlerin en çok merak ettiği konular arasında özellikle ameliyat sonrasında dikiş izi kalıp kalmayacağı oluyor. Ameliyat sırasında özellikle iç çamaşırı içerisinde kalacak şekilde kesi yapıldığı için bu süreçte dışarıdan görülmeyen bir dikiş izi olacaktır. İlk 2 ay kırmızı olan dikiş izleri 1 yıl için rahatsız etmeyecek derece de azalarak beyazlaşacaktır.

SPONSOR İÇERİKTİR.

SPONSOR : https://karingerme.org/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın