17 Mayıs 2022

Karın Germe

0 0
4 min read
0 0

Sarkmalar, yaşa bağlı olduğu gibi çeşitli hastalıklar, doğum, kilo alma ve vermeye bağlı olarak oluşmaktadır. Karın bölgesinde oluşan sarkmalar için ise karın germe ameliyatları yapılmaktadır. Bu ameliyatlar sayesinde güzel ve fit bir görünüm elde etmek mümkündür. Ancak bu bir kilo verdirme yöntemi değildir. Sporla toparlanamayan ve kişinin kendini kötü hissetmesine yol açan sarkık ve pörsük görünümlü karın bölgesi için germe yapılmaktadır.

Ameliyat yaptırmak isteyen kişiler, öncelikle sağlam bir piyasa araştırması yaparak ameliyatın getirilerini ve götürülerini hesaplamalıdır. Sonrasında psikolojisini, genel sağlık durumunu, maddi durumunu göz önüne alarak ameliyat yaptırıp yaptırmayacağına kesin karar vermelidir. Bu konuda en net bilgiyi ise işin uzmanlarından almak mümkündür. Bu nedenle birkaç ayrı estetik ve plastik cerrah ile görüşme yapmak karar vermede yarar sağlayacaktır.

Karın Germe Operasyonu Kimlere Yapılır?

Her ameliyat belirli bir amaca yönelik gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle isteyen herkesin karın estetiği yaptırması da mümkün değildir. Bu işlemi isteyen kişilerin öncelikle muayene edilmesi ve gerçekten gerdirme operasyonuna ihtiyacı olup olmadığının belirlenmesi gerekmektedir. Sporla toparlanamayan deri ve eritilemeyen yağlar için abdominoplasti yöntemi ile karnın şekle sokulması mümkündür. Bu işlem sadece sarkık deriyi toparlamakla sınırlı değildir. Göbek bölgesindeki yağların alınması ve derinin toparlanması ile bir arada yapılabilmektedir. Bu, kişinin ihtiyacına göre değişen bir durumdur. Operasyon için karar alabilecek yaşta olmak gerekmektedir. 18 yaşından büyük bireylerde sağlık durumu için de bir engel bulunmuyorsa abdominoplasti işlemi yapılabilmektedir. Uygunluktan kasıt, anesteziye ciddi tepki verecek boyutta bir rahatsızlık bulunup bulunmadığıdır. Ayrıca kalp, tansiyon ve şeker gibi hastalıkların olup olmadığı da gözden geçirilmelidir.

Karın Germe Operasyonu Kim Tarafından ve Nasıl Yapılır?

Bir estetik operasyon ancak estetik cerrah ya da plastik cerrah tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için gerektiği takdirde hekim sertifikası ve gerekli uzmanlıkları araştırılabilir. Estetik cerrah ile ilgili kaygılar giderildikten sonra sırada operasyona dair duyulan kaygılar bulunur. Bunlar da hasta – hekim görüşmeleri neticesinde ilgili bilgilendirme yapılarak ortadan kaldırılır. Kişinin ihtiyaç duyduğu düz karın görünümü için nasıl bir yol izleneceği hekim tarafından hastaya anlatılır.

İşlem genel anestezi altında yapılarak bu sırada hastanın hiçbir acı ya da ağrı hissetmemesi sağlanmaktadır. Gerekli görülüyorsa öncesinde liposuction yapılıp ardından deri gergin görünüme kavuşturulmaktadır. Ameliyatın süresi ise yapılacak işleme, kişinin deri dokusundaki tahribata göre değişmektedir. Ancak 1-5 saat arasında süren bir işlem yapılarak hastalar, kendini iyi hissetmesini sağlayacak estetik görünüme kavuşturulmaktadır. Tabi ki işlem öncesinde ve sonrasında uyulması gereken bazı uzman tavsiyeleri de bulunacaktır.

Karın Germe Operasyonu Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ameliyatta olduğu gibi gerdirme ameliyatı öncesinde ve sonrasında da takip edilmesi gereken belirli adımlar vardır. Düz karın görünümüne kavuşmak için yapılacak operasyon öncesinde beslenme ile ilgili tavsiyeler alınabilmektedir. Bunun yanında ameliyattan ne kadar süre önce hangi ilaçların alınmaması gerektiği hakkında da bilgi alınmalıdır. Yapılması ve yapılmaması gerekenler öğrenildikten ve uygulandıktan sonra belirlenen ameliyat gününde operasyon tamamlanmaktadır. Operasyon sonrasında kesi yapılan karın bölgesinde, hafif ağırı ya da yanma görülmesi beklenen durumlar arasındadır. Ödem ve şişlik oluşumları da beklenen durumlar arasında bulunmakta ancak korse kullanımı ile bu durum minimize edilmektedir. Ameliyat sonrasında deri dokusu iyileşince yapılması gereken egzersizler ve beslenme bilgisi de kişiye iletilmektedir. Bu düzene dikkat ederek hayatını sürdüren kişilerin, düz bir karın için yeniden operasyona ihtiyacı kalmadığı görülmektedir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın