Kemerli Burun Estetiği

06 Eylül 2016 Salı, 13:54

Kemerli burun ameliyatının bir diğer deyişle kemerli burun estetiğinin amacı, burun kemerinde yer alan fazlalığın alınarak kişinin yüzüyle orantılı bir burun görünümü ortaya çıkarmaktır. Burun görünümünün aşağıya doğru sarkması, burun kemeri olan kişilerde sıkça görülmektedir. Aksine burun kemerinde düşüklük olan kişilerde ise burun görünümü yatay bir şekilde yanlara doğru sarkmış halde gözükür. Burun kemerinin fazlalığı ya da azlığı olumsuz sonuçlar doğurabildiği için burun kemeri boyutunun normal düzeye getirilmesi gerekir.

 

Kemerli burun yapısı, coğrafi etmenlere bağlı olarak ülkemizde oldukça yaygındır. Bu durumun yaygın olması burun kemeri ameliyatının da yaygın bir şekilde uygulanmasıyla sonuçlanmakta.

 

Burun estetiği ameliyatlarından olan kemerli burun ameliyatı yaklaşık olarak 2 saat süren bir operasyondur. Ameliyattan sonraki gün hasta taburcu edilir ve dinlenme süreciyle beraber iyileşme süreci de başlamış olur. İlk 2 haftalık süreçte hastanın başını yüksekte tutarak dinlenmesi gerekir. Bu hareket ameliyattan sonra oluşabilecek morarma, kanama, şişlik gibi yan etkileri azaltmak ve önlemek için uygulanmalıdır.

 

Diğer burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi burun kemeri ameliyatı sırasında da fonksiyonel müdahaleler yapılabilir. Aynı seans içerisinde gerçekleştirilebilen burun estetiği ve fonksiyonel burun ameliyatı ile ideal burun yapısına sahip olunabilir.

 

Burun kemeri ameliyatı fiyatı için alnında uzman cerrah tarafından detaylı bir muayene olunması şarttır. Her burun yapısının farklı olması sonucunda burun ameliyatının da derecesi farklı olabilir. Bu farklılık burun estetiği fiyatına da yansıyacaktır.

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...