16 Mayıs 2022

Kendi güzelliğinizi keşfedin

0 0
2 min read
Unutmayın! Bakımla ilgili her şeyi siz de en iyi şekilde yapabilirsiniz...<br />
0 0

Kim Kardashian bile kendi peelingini kendi yaparken siz neden yapamayasınız? İşte kendinize hatta başkalarına da uygulayabilirsiniz. Çok para harcamadan güzel görünmeye hazır mısınız?

1. Saç kırıklarınızı kesin

Saç uçlarınızdaki kırıkları temizlemek için kuaför makası edinin. Saç uçlarınızı nasıl kesebileceğinize diar internette bir sürü video ve fotoğraf yer alıyor. Saçınız kuruyken tarakla düzelterek, kuaförünüzün yaptığı gibi uçlarından 1 cm kadar kısaltabilirsiniz. Kötü kesmemek için saç uçlarınızı kısım kısım ve yavaş yavaş kesin.

2. Saçınızı boyayın

Boyamak istediğiniz rengi kalıcı olmayan boyalardan alarak saçınızda deneyin. İnternetten saç boyama ürünü almayın. Denediğiniz renge benzer boyayı eczaneden veya marketlerin ilgili bölümlerinden görüp inceleyerek alın. Çok aykırı bir değişim yapmayın. Önce saçınızı gölgelendirin veya kendi saç renginizin iki ton açığı ya da bir ton koyu rengi bir boya alıp uygulayın. Boyadıktan sonra hoşunuza gitmedi mi? Eski saç renginizi alıp boyayın. Bu yüzden iki ton açık veya bir ton koyu renkle boyamanız iyi olur.

3. Bıyıklarınızı alın

Bıyıklarınızı ağda, tüy dökücü krem (ama mutlaka deneyin, bazı kişilerde kızarıklık yapabiliyor) alabilirsiniz.

4. Pedikür yapın

Tırnaklarınızı cilalamakta iyi olmayabilirsiniz ancak ayak tırnaklarınızın iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Banyo sırasında ponza taşı ile topuklarınızı sürtün. Ayak tırnaklarınızı genellikle banyodan sonra kesin ve törpüleyin. Sonrasında nemlendirici sürerek güzelce uyuyun. Ayaklarınız gayet sağlıklı görünecektir.

5. Ölü derilerden kurtulun

Yazın kış mevsiminde olduğu gibi cildinizde pup pul dökülmeler olabilir. Evde yapabileceğiniz şeker peelingi ile cildinizi canlandırabilirsiniz. Duşta genel olarak cildinize uygulayın ve döküntülerinizden kurtulun. Yıkadıktan sonra cildinizi nemlendirin.
 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın