22 Mayıs 2022

Kıl Dönmesi Nedir, Daha Çok Kimlerde Görülür

0 0
2 min read
0 0

Kıl dönmesi vücudunuz üzerindeki kılların vücudunuzdan düşerek vücudunuzun belirli bölgelerinde kalması ve bu bölgelerde bir zaman sonra derinin alt kısmına geçmesi durumudur. Deri altına inen kıllar daha sonra apselere sebep olabilmektedir. Kıl dönmesi sorunu çok yaygın bir şekilde kuyruk sokumunda görülmektedir. Bu bölgeye özellikle saçınızdan düşen kıllar ya da bel bölgenizdeki kıllar sebebiyle bölgeye gelip kalan kıllar kıl dönmesi rahatsızlığını ortaya çıkarmaktadır.

Hastalık meydana geldikten sonra kuyruk sokumu bölgenizde delikler meydana gelebilir ve bu deliklerden akıntı ile karşılaşabilirsiniz. Bu akıntılarda kötü kokulara sebep olacak ve zincirleme şekilde sosyal yaşantınızı etkileyecektir.

Kıl dönmesi kendiliğinden düzelir mi, kıl dönmesi tedavisi nasıl olur?

Kıl dönmeleri sorunundan kaynaklı olarak yaşadığınız problemin çözülmesi için deri altında bulunan kıllardan kurtulmanız gerekmektedir. Bu çok büyük oranda herhangi bir müdahale olmadan mümkün değildir. Haliyle uzman desteğine ihtiyaç duyduğunuz bir sorundur.

Tedavi yöntemleri noktasında öncelikle durumunuz çok ileri değilse hijyeninize dikkat ederek doktorunuzun size önereceği yolları izleyerek hastalıktan kurtulabilme şansınız vardır. Ancak bu şekilde bir yol izlenemediği takdirde cerrahi müdahale gerekebilmektedir. Cerrahi müdahaleler yanında herhangi bir ameliyat gerektirmeyen kıl dönmesi tedavisi yöntemlerine başvurabilirsiniz.

Climed ile kıl dönmesi sorununuzdan hızlıca kurtulun

Yaşadığınız kıl dönmesi sorununu ameliyatlı bir yöntemle atlatmak istemiyorsanız çok daha basit şekilde Climed şubelerine giderek muayene olup hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Mikro sinüsektomi yöntemi veya lazerle pilonidal sinüs tedavisi yöntemleri aracılığıyla ameliyatın üzerinizde bırakacağı etkilerden uzak çok daha rahat bir şekilde tedavinizi olabilirsiniz.

Uygulanacak işlemler cerrahi işleme oranla çok daha kısa sürer ve dakikalar içerisinde kıl dönmesi sorununuzdan kurtulursunuz. Vücudunuz üzerinde herhangi bir iz bırakacak yöntemler değildir ve hastalıkla karşılaşmadan önce nasılsanız belirtilen işlemler uygulandıktan sonra da eski halinize kavuşarak evinize dönebilirsiniz. Hastanede kalmanıza ya da evinize gittiğinizde uzun günler boyunca dinlenmenize gerek olmayacaktır.

Hayatınızı kolaylaştıracak teknolojiler aracılığıyla ameliyat korkusu yaşamak yerine rahat bir işlemle sağlığınıza kavuşmak size daha iyi gelecektir.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın