19 Mayıs 2022

Kilolarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulmak için kendinizi tanıyın

0 0
2 min read

Fit built woman measuring her waist

0 0

Yaptığınız programlara rağmen kilo veremiyorsanız www.diyetdunyam.comdiyet programlarınıza bir göz atmakta fayda vardır. Her diyet programı her insanda tam etki gösterir diye bir durum söz konusu ne yazık ki değildir. Bu nedenle yaptığınız diyetleri uzun süre uygulamanıza rağmen bir sonuç alamıyorsanız değiştirmenizde fayda vardır. Diyet uygulama çalışmalarında ayrıca bir hekime başvurarak program alabilirsiniz. Sahip olacağınız programlar sadık kalıp büyük bir özveri ile kararlı bir şekilde ilerlerseniz sizlerde sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğinizi görebilirsiniz. Önemli olan bir anda bütün kiloları vermek değil zaman içerisinde sağlıklı bir şekilde ideal kiloya ulaşmaktır. Bu sayede her zaman kilonuzu da koruma şansını yakalayabilirsiniz.

Sizlerde için hazırlanan ve bir çok insanın kilo vermesine yardımcı olan diyetlerden biri olan protein diyeti programını uygulayabilirsiniz. Protein diyetinin en büyük özelliklerinden biri doyurucu bir diyet olmasıdır. Bir çok diyet yememek üzere programlanmaktadır. Vücudu aç bırakarak vücudun yağ yakması sağlanmaktadır. Bu tarz programların çoğu sağlığa uygun olmadığı gibi açlık ile bizleri de psikolojik olarak etkilemektedir. Yaşanabilecek böyle bir durumun aksine protein diyeti oldukça doyurucu bir diyettir. Genel felsefe protein ağırlıklı beslenerek yağ yakmaya başlamaktır. Ekmek, börek ve hamur işlerinden tamamen uzaklaşarak programda söylenen besinlerle beslenmek çok önemlidir. Protein içeren balık, kırmızı et, tavuk, süt, peynir gibi diyecekler rahatlıkla yenebilmektedir.

Aç kalmadan diyet yapmak istiyorsanız ayrıca Karatay diyeti programını da uygulayabilirsiniz. Son yıllarda sanılanların aksine bir çok yeni bilgiyi bizlere sunan Karatay Hoca diyetimizi de şekillendirmektedir. Bilindiği gibi özellikle hayvansal yağlardan bir çok diyet uzak durmamızı söylemektedir. Karatay diyetinde ise bu durum tersine işlemektedir. Karatay’a göre yağ yapan sadece karbonhidratlardır. Bu nedenle özellikle ekmek tamamen hayatımızdan çıkmalıdır. Bunu yanında herkesin bildiği gibi şekeri de hayatımızdan çıkarmalıyız. Diyette ayrıca hayvansal yağlar yani tereyağı yenebilmektedir. Kuruyemiş olarak da yemek serbesttir. Bu nedenle oldukça doyurucu bir diyet istiyorsanız karatay diyeti tam size göre. Diyet oldukça kolay olduğu için uygulanması da insanlara güç gelmemektedir. Sizlerde bu diyeti tercih ederek kolay bir şekilde kilo vermenin tadını çıkarabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın