19 Mayıs 2022

Kimyasal Peeling Kimlere Uygulanır?

0 0
2 min read
0 0

Ergenlik yaşında hepimiz sivilce sorunlarıyla karşılaştık ve çeşitli ilaçlar kullandık ancak çeşitli ilaçlar kullanırken cildimizin zarar görmesine sebep olduk. İşte böyle durumlarda aslında başvurmamız gereken ilk yöntem Kimyasal Peeling yöntemidir. Bu yöntem cildin soyularak yaranın aktif bir şekilde iyileşme dönemine geçmesini sağlar. Kimyasal Peeling cildin zarar görmesine sebep olmadan yaranın iyileşmesine ve cildin daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Yazın tatile gidiyoruz ve güneş yanmalarına cildimiz maruz kalıyor. İşte bu sebepten dolayı cildimizde oluşan ve bizi rahatsız eden güneş lekelerinden kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvuruyoruz. İşimize yaramayacak ilaçlar yerine bu yöntemi kullanarak cildimizin daha fazla zarar görmeden iyileşmesini sağlayabiliriz. Kimyasal peeling güneş lekelerine maruz kalan kişilere uygulanır. İnsan ciltleri yağlı ve yağsız cilt olmak üzere ikiye ayrılır. Yağlı cildin sorunları da oldukça fazladır. Bu yöntem ile yağlı cildin sorunlarına engel olmak için gerekli işlemler yapılabilir. Yağlı ciltte bulunan bir kişinin etkili sonuç alabilmesi için ilk yapacağı şey bu yöntemi kullanmasıdır. Kimyasal Peelingin çeşitleri vardır. Akne yöntemlerinde salisilik asit uygulaması yapılırken cilt lekelerinin tedavisinde glikolik asit kullanma yöntemi gerçekleştirilir.  Doğum esnasından bir süre sonra bazı kişilerde doğum lekeleri oluşmaya başlar. Şöyle bir gerçek var ki bu lekeler bazı annelerde sıkıntı teşkil eder ve bunlardan kurtulmak için bu yöntemi kullanmaları değerli annelerimizin doğum lekelerinden kurtulmalarına yardımcı olur.

Zaman ilerledikçe vücut eski güzelliğini kaybetmeye başlar. Yaşlı insanların vücutlarının değişmeye başladığını hepimiz biliriz. Zamanla ciltlerinde yaşlılık lekeleri oluşmaya başlar ve bu durum bazılarını pskolojik yönde etkilemeye başlar. Yaşlıların aslında hiç dert etmeden bu yönteme başvurmaları onlar için oldukça güzel bir durumun göstergesidir. Kimyasal Peelling gençlerin işine yaradığı gibi yaşlıların da yaşlılık lekelerinden kurtulmasına en güzel şekilde yardımcı olur. Yaşlılık lekelerinde 4-8 seans uygulanır ve bu seansların sonucunda aslında bu lekelerin çok da sorun yaratan bir durum olmadığını yaşlılarımız anlar. Bizlerin bir diğer problemi de cilt gözeneklerinin genişlemesidir. Cilt gözeneklerinin geniş olması durumu sonucunda da bu yöntem uygulanır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın