25 Ekim 2021

Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Nasıl Yapılır?

0 0
2 min read
0 0

Hymen dokusu yani halk arasındaki adıyla kızlık zarı vajina girişinin yaklaşık 1,5 cm iç kısmında yer alır. Orta bölümünde küçük bir delik bulunan bu zar ilk cinsel ilişkiyle birlikte bütünlüğünü kaybeder ve bu sırada hafif bir kanama meydana gelir. Kızlık zarı onarımı için cerrahi müdahale gerekir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle kızlık zarı dikiminin geçici ve kalıcı olmak üzere iki farklı şekilde yapılabildiğini belirtelim. Her iki kızlık zarı onarımında da cinsel ilişkiyle birlikte bir miktar kanama olur. Kısa sürede operasyon tamamlanır ve hastanın aynı gün iş hayatına ya da günlük hayatına geri dönmesi mümkündür. Bu işlem klinik istirahat ve ev istirahati gerektirmez.

Bursa’da Kızlık Zarı Dikimi İşlemi

Elbette Bursa kadın hastalıkları ya da kızlık zarı dikimi gibi alanlarda sağlık hizmetlerinden rahatlıkla faydalanılabilecek kentlerden biridir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Korkmaz gibi deneyimli isimlerin hizmet verdiği bu kentte kızlık zarı onarımı hem kalıcı hem de geçici olarak yapılabiliyor. Hastaların farklı bir kente gitmesine gerek kalmıyor.

Daha fazla bilgi için:
Kızlık zarı dikimi nedir

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Bu işlem yaklaşık olarak 15 dakika ile 20 dakika arasında tamamlanıyor. Lokal anestezi işlemleri gibi hazırlık aşaması ile beraber toplamda 30 dakikayı bulabilen bir işlemdir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ne Kadardır?

Bu işlemden faydalanmak isteyenler Bursa kadın hastalıkları doktorları ile görüşerek fiyat bilgisi almak istiyor. Gayet makul fiyatlar eşliğinde kızlık zarı onarımı işleminden faydalanılabilir. Özellikle Dr. Barış Korkmaz gibi deneyimli hekimler daha sık tercih ediliyor. Böylelikle konforlu bir süreç eşliğinde ve makul fiyatlarla kızlık zarının onarımı tamamlanabiliyor.

Daha fazla bilgi için:
kızlık zarı dikimi fiyatları

Bekaret Zarı Dikimi (Flep Yöntemi) Nedir?

Flep yöntemi de sıklıkla kullanılan tekniklerden biridir. Vajina içerisinden doku parçası alınması ve yeni bir hymen dokusu yani kızlık zarı görünümü elde edilmesi işlemidir. Özellikle doku parçasının olmadığı durumlara bu yönteme başvurulur.

 

 

Kızlık Zarı Dikiminde Başarı Olasılığı Nedir?

Deneyimli bir hekimin tercih edilmiş olması durumunda bu işlemin başarısının neredeyse
%100 oranında olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda kızlık zarı onarımı işlemi tekrarlanabilen operasyonlardan biridir.

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz:
https://bursakadinhastaliklari.com/

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

More Stories

Bir cevap yazın