17 Ocak 2022

Klasik Klimalar İle İnverter Klimaların Farkı

0 0
2 min read
0 0

Klima seçiminde dikkat edilen ve üzerinde durulan birçok konu bulunmaktadır. Yaz ve kış ayları için kullanılabilecek farklı klima modelleri mevcuttur. Bu klimaların arasında ne gibi farkların olduğu günümüzde en çok sorulan sorular arasında yerini almıştır. Özellikle klasik ve inverter klimaların farkı merak edilen konuların başında gelmektedir.

Örneğin duvar tipi klimaların sizin için daha uygun olduğunu düşünüyorsanız ve klasik bir model seçtiyseniz çok fazla tasarruf elde edemeyebilirsiniz. Klasik klimalar, ortalama oda sıcaklığına ulaşana kadar sürekli aynı kapasite ile çalışır. Bu sıcaklığa ulaştıktan sonra ise yine aynı şekilde çalışmaya devam eder. Aslında oda ısındıktan sonra baştaki gibi fazla kapasiteye ihtiyaç duyulmamaktadır; ancak klasik klimalar bu kapasiteyi kapanana kadar devam ettirmektedir. Yani 24 saat boyunca aynı kapasitede çalıştığı içinde çok fazla tasarruf sağlamamaktadır. İnverter klimalara bakacak olursak, bu klimalar oda sıcaklığına ulaşana kadar en yüksek kapasitede çalışırlar. İstenilen sıcaklığa ulaştıktan sonra ise kapasite azalır ve sıcaklık sabit tutulur. Yani düşük kapasitede çalışmasına rağmen klasik klimalara göre daha az enerji tüketirler. En yüksek verimi düşük bir kapasitede sağladığı için büyük bir tasarruf elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca kompresör klasik klimalarda oda sıcaklığına bağlı olarak çalışıp dururken, inverver klimalarda durmadan kendini en düşük rölantiye alarak sürekli olarak çalışır. Yani bu aşamada inverter klimaların diğerlerine oranla daha kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

İklimsa Samsun firması Aydemir Soğutma, inverter ve klasik olarak bütün modelleri müşterilere sunmuştur. Bu firmalardan istediğiniz modeli inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Her bütçeye ve eve uygun olan bu modeller son derece kullanışlı ve garantilidir. Ayrıca ürünlerde bir arıza oluşması durumunda İklimsa Samsun Yetkili Servisi ile iletişime geçerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın