19 Mayıs 2022

Konut Sigortası

0 0
3 min read
0 0

Konut sigortası genellikle kişilerin isteğine göre yapılan, DASK’tan farklı olan bir sigorta türüdür. Ne yazık ki, DASK ile çok fazla karıştırılmaktadır. Bizler de bu noktada DASK’tan farkını ön plana koymak istiyoruz.

Çeşitli hasarları karşı, maddi anlamdaki hasarınızı en aza indirmeye yardımcı olan bir sigorta türüdür. Eğer isterseniz, sadece evinizi değil, evinizin içerisindeki eşyaları da güvence altına aldırabilirsiniz. Konut sigortası içerisinde bazı teminatları kapsamaktadır. Bu teminatları şu şekilde ifade edebiliriz:

Hırsızlık, camların kırılması, sel, baskınlar, yardım hizmetleri, enkaz kaldırma teminatı, dâhili su teminatı, araç çarpma teminatı ya da ağaç çarpma teminatı gibi içerisinde çok fazla teminat barındırmaktadır.

Konut Sigorta Yaptırmak Zorunda Mıyım?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Konut sigortası ile DASK birbirinden farklıdır. Farklılıkları da sigortaların zorunluluğu ile alakalıdır. DASK zorunlu, konu sigortası zorunlu olmayan bir sigorta türüdür. Deprem sigortası bütün binalara yapılması gerekir. Ancak konut sigortası isteğe bağlı, yaptırılmasa da olabilecek sigorta türlerinin arasında bulunmaktadır. Ancak yine de günümüzde, konut sigortası yaptıran kişilerin sayıcı bir hayli fazladır. Çünkü ülkemiz, çeşitli felaketlere açık bir ülkedir. Meydana gelebilecek herhangi bir afete karşı evinizi ve içerisindeki eşyaları güvence altına almak istiyor olabilirsiniz. Bunun için de konut sigortası yaptırabilirsiniz.

Konut Sigortası ile ilgili tüm detayları öğrenmek ve en uygun fiyattan konut sigortası yaptırmak için https://www.atabrokerlik.com/konut-sigortasi/ linki üzerinden Ata Brokerlik ile şimdi tanışın!

Herhangi bir afet faydana geldiğinde sadece ev değil, içerisindeki eşyalar da hasar görebilir. Ancak bu durumda sigortalı olursanız, daha az bir miktarla kendinizi avantajlı bir konuma getirebilirsiniz. Konut sigortası yaptırmanız için illa ki ev sahibi olmanıza gerek yok. Kiracı olarak da sadece ev eşyalarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Konut Sigortası Ana Teminat Hakkında

Yukarıda belirttiğimiz teminatlar, ek teminatlardır. Bütün konut sigortalarındaki ana teminat yangındır. Yangın, yıldırım ya da yangının çıkmasına neden olan bütün zararlar bu sigorta türü ile güvence altına alınabilmektedir. Yukarıdaki teminatları ek ücret ödeyerek, sigortanızın kapsamı altına alabilir, evlerinizi bu şekilde güvence altına alabilirsiniz.

Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyım?

Konut sigortası yaptırmanız için aslında pek çok sebep bulunmaktadır. Evler kendimizi en rahat ve huzurlu hissettiğimiz alanlardır. Evlerin içerisindeki eşyaların zarar görmesini istemiyorsanız, bunlar için önlem almanız gerekmektedir. Önlem almak için de doğru sigorta firmasını tercih ederek, bütçenize göre konut sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Zorunlu olmadığı için, fiyatlar biraz daha yüksek olabilir. Ancak hiç sigorta yaptırmadığınızda meydana gelen hasarlar maddi anlamda sizleri daha çok yoracaktır. Her an kötü sürprizler olabilir. Buna karşı önleminizi alın.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın