16 Mayıs 2022

Korelilerin Cilt Bakım Sırları

0 0
4 min read
0 0

Yaşı oldukça büyük olduğu halde halen gencecik görünümleri ile adeta gençlere parmak ısırtan Koreli kadınları görmüşsünüzdür. Pürüzsüz bir cilde ve yaşlarını tahmin bile edemeyeceğiniz enerjik bakışlara sahip olan Koreli kadınların cilt bakım sırları merak edilmeyecek gibi değil. Özellikle her zaman bembeyaz ve en ufak bir kırışıklığın dahi olmadığı bir yüze sahip olan Koreli kadınların bunu nasıl başardığını merak ediyorsanız işe cildinizi tanımakla başlamalısınız.

Cilt Bakımı Rutini Oluşturun!

Koreli kadınlar cilt yapılarını bildikleri gibi ciltlerinin ihtiyacı olan bakımı sırasıyla uygulayarak günlük bir rutin oluşturuyorlar. Oluşan rutinle birlikte cildin ihtiyacı olan her şey karşılanıyor ve Koreli kadınlar hem genç hem de güzel bir şekilde görünebiliyor. Bu yüzden sizde cildinizin ihtiyaçlarını bilerek günlük rutinlerinizi oluşturma yolunu seçmelisiniz. Korelilerin cilt bakımı rutinlerinde neler olduğunu merak ediyorsanız işte Korelilerin kullandığı cilt bakım ürünleri şunlardır:

  1. Cilt Temizliği Olmazsa Olmaz!

Koreli kadınlar gün içerisinde iki defa ciltlerini temizliyorlar. Bunun için ise 2 aşamalı temizlik yapıyorlar. Birinci aşamada yağ bazlı temizleyiciler ile ciltlerinde biriken kiri, makyajı ve gün içerisine gözeneklerin tıkanmasına neden olan her şeyi ortadan kaldırıyorlar. İkinci aşamada ise su bazlı temizleyiciler ile ciltlerinde kalan diğer ulaşılmamış kirleri alarak yumuşak bir cilt elde ediyorlar. Su bazlı temizleyici olarak genellikle duru suyu tercih eden Koreliler cilt temizliklerini ise gün ortasında ve gün bitiminde yapıyorlar.

  1. Peeling İle Arındırın!

Tamamen doğal olan ürünler ile üretilmiş bir peeling kullanarak cildinizi arındırmalısınız. Ancak temizlik sırasında cildinizi yeterince arındırdığınız için peelingi sadece yağlanmanın olduğu ve sivilcelerin bulunduğu yerlere yapmalısınız.

  1. Tonik Cildinizi Hazırlar!

Kore cilt bakım ürünleri ile cilt gözeneklerinizi açabilirsiniz. Tonik kullanmadığınızda cildinize uygulayacağınız diğer bakım ürünleri yeterince etki etmeyecektir. pH dengesini sağlayan tonik ile diğer ürünlerin emilimi daha kolay olacaktır.

  1. Sıkı Bir Cilt İçin Esans!

Cildin parlaması ve daha sıkı bir hal alması için tonik işleminin hemen ardından esans kullanmanız gerekiyor. Mucizevi bir etkiye sahip olan esanslar cildin yenilenme sürecini hızlandırıyor.

  1. Cilt Bakımının Ağır Yumruğu: Serum!

Esanslardan daha yoğun bir kıvama sahip olan serumlar adeta yenilenmek için hazır olan cilde uygulandığında kollajen kaybını önleyerek ciltteki lekeleri de ortadan kaldırıyor. Koreli ünlülerin cilt bakımı içerisinde de önemli bir yeri olan serum ciltteki ton farklılaşmasını da ortadan kaldırıyor.

  1. Nemlendirici Maskesiz Olmazdı!

Haftada 3-4 kere gece yatmadan önce uygulamanız gereken yoğun nemlendirici maskeleri uygulamadan önce mimiklerinizin bulunduğu yerlere masaj yapın. Daha sonra kırışıklığın olduğu bölgelere bu maskeleri uygulayın. Koreliler kırışıklıklarını bu yöntemle çöpe atıyorlar.

  1. Göz Kremleri İle Işıldayın!

Göz altlarındaki morluklar ve kırışıklıklar için göz kremini yüzük parmağınıza biraz alın ve göz çevrenize sürün. Bunu sabah ve akşam uygulamanız halinde göz çevreniz neme doyacak ve kırışıklıklar ortadan kalkacaktır.

  1. Nemlendirici Güneş Kremi

Korelilerin cildi neden beyaz diye düşünüyorsanız sizde güneş kremi kullanarak cildinizi beyazlatabilirsiniz. Nemlendirici özelliği fazla olan ve aynı zamanda güneşin etkilerinden koruyan bu kremi yaz kış kullanarak bembeyaz ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

  1. Gece Kremi İle Son Nokta!

Gün içinde cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi geceleri de karşılamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Koreli kadınların yaptığı gibi geceleri de yüzünüze özel bir gece kremi sürerek bakımınızı noktalandırabilir ve harika bir cilde merhaba diyebilirsiniz.

Korelilerin cilt bakımı ve kozmetik ürünleri hakkında daha fazlası için justinbeauty.net web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın