Kravat Modelleri ve Kravatlar Hakkında Önemli Bilgiler

19 Kasım 2015 Perşembe, 11:23

Kravat Modelleri ve Kravatlar Hakkında Önemli Bilgiler

Kravat modelleri erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Neredeyse her gün mesleki özellikleri gereği kravat kullanmak durumunda olan beylerin sayısı hem ülkemizde, hem de dünya genelinde gerçekten çok fazladır. Kravat modelleri olarak yerine ve giyim stiline göre birçok seçenek sizleri bekliyor. Klasik kravat modelleri, slim kravat, örgü kravat, ipek kravat modellerini yerine göre kombinlemek amacıyla seçebilirsiniz. Kravat modellerinde kumaş kullanımı, dikim, kesim çok önemlidir. Klasik kravat olarak çok fazla seçenek olduğunu belirtelim.

Noktalı kravat, çizgili kravat, puantiyeli kravat, motif desenli kravat, şal desenli ekose desenli kravat, küçük desenli kravat ve saten kravat modellerini çok beğeneceksiniz. Desen seçeneklerinde zevklerinize göre seçim yapın. İnanılmaz farklı seçenekler olduğunu zaten belirtmeye gerek yok. Öte yandan, hem kaliteyi, hem de harika renk ve desenleri ülkemizde imalat yapan başarılı markalarda çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Bunlardan biri de La Pescera Markasıdır. Çok memnun kalacaksınız markanın modellerinden. Renk seçenekleri de birbirinden farklı olarak sizleri bekliyor. Bej, beyaz, bordo, kırmızı, saks mavisi ve diğer mavi tonları, gri, kahve tonları, lila, pembe, mor, yeşil, turuncu, turkuaz, siyah ve sarı, lacivert gibi hem klasik, hem de yeni nesil canlı renkleri seçebilirsiniz.

Kravat Nasıl Bağlanır?

Kravat bağlama tekniklerine gelince. Bu konuda acemiyseniz bir süre sonra elinizin alışacağını belirtelim. Kravatın bir geniş, bir de dar ucu bulunmaktadır. Kravatın dar olan üçgen  şeklinde biten ucunu sabit tutarak, geniş olan diğer ucu dar ucun üstünden geçirilir ve iki uç çapraz konuma getirilir. Ardından geniş uç dar ucun üzerinde dolanır ve bu şekilde tam tur atılır. Dar uç ise geniş ucun altından geçirilir. Dar ucun geniş kısımın arasından geçen kısmı yukarı noktada tutularak düğüm şeklinde hazırlanan ve henüz sıkılmayan, gevşek halde olan bağın içinde geçirilir ve ardından boyun kalınlığına göre ayarlanarak sıkılır. Kravatınızı sabitledikten sonra işte şıklığınız tamamlandı.

Online Kravat Satın Almak

Kravatları tek alabilir, veya set halinde alarak tam bir şıklık yaratabilirsiniz. Kravat setlerinde kravat, mendil, manşet üçlüsü bulunmaktadır. Özellikle takım elbiselerle tam bir şıklık sergileyebilirsiniz. İş yaşamında, akşamları özel gecelerde, çeşitli düğün, sünnet gibi etkinliklerde kravat setlerinizi kesinlikle kullanmalısınız. Kravat alırken markalardan aksesuarları de seçebilirsiniz. Pantolon askısı, smokin kemeri, bileklik, kemer, papyon, mendil, kol düğmesi, yaka çiçeği, smokin kemeri gibi aksesuarlarınızı da seçebilirsiniz.

Kravat Bakımı ve Temizliği

Kravatlarınızı hassas şekilde yıkamaya ve ütülemeye dikkat etmelisiniz. Kuru temizleme ile yıkatmanız daha uygundur. Özellikle saten ve ipek kravatlar için kuru temizleme yapılması yerinde olur. Bunun yanında, ılık suyla elde de yıkayabilirsiniz. Bu şekilde uzun yıllar kravatlarınızı kullanabilirsiniz. Renk ve desen seçeneklerini kıyafetlerinizle birlikte seçerseniz tam bir uyum sağlayabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...