18 Ocak 2021

Kuru fırçalama ile tüm cildinizi yenileyin

Güzelliğin son trendi, kuru fırçalama!<br />
0 0

Bedenimizde bulunan en geniş organ olan cildimiz aynı zamanda arınma sürecinde bağırsaklara verdiği destek ile sahip olduğumuz en önemli detoks araçlarından bir tanesi.
Sabun, cilt kremi, anti-perspirant deodorantlarda bulunan düzensiz pH seviyelerinin yanı sıra giysilerimizde bulunabilen sentetik lifler zamanla cilt altında toksin olarak birikir ve çeşitli cilt sorunlarına neden olurlar. Bunu engellemek için kimyasal bazlı ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durmanın ve her zaman tercihimizi doğal, organik malzemelerden yapmanın yanı sıra basit, sade ama etki bakımından çok zengin olan kuru cilt fırçasına başvurabiliriz.
Kuru cilt fırçasının faydaları nelerdir?
-Kuru cilt fırçası lenf bezlerinde biriken toksinlerden arınmak konusunda lenf sistemine destek olur, kan dolaşımını düzenler ve metabolik atıkların çıkış noktası olan gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.
-Sinir sisteminin canlanmasına yardımcı olan kuru cilt fırçası aynı zamanda özellikle hastalıkların boy gösterdiği dönemlerde bağışıklık sistemini güçlendirir ve iyileşmeyi hızlandırır.
-Kuru cilt fırçası sayesinde hızlanan kan dolaşımı bedenimizde elektromanyetik bir etki yaratır, cildimizin nefes almasına yardımcı olur, varislerin oluşumunu engeller.
-Selülitlerden arınmış daha sıkı bir cilt, hücre yenilenmesinde artış, hücreler arası iletişimin hızlanmasını sağlar.
-Bedenimizde bulunan bezlerin uyarır ve bu sayede tüm bedensel işlevlerin en maksimum seviyede işlemesine yardım eder.
Bugün pek çok spa, güzellik ve kanser tedavi merkezinde kullanılan kuru cilt fırçasını nasıl kullanacaksınız?
– Sentetik olmayan ve yapımında doğal malzemelerin kullanıldığı bir kuru cilt fırçası edinin.
– Fırçanızın uzun bir sapı olmasına özen gösterin. Bu sayede bedeninizin her bölgesine kolaylıkla temas edebilirsiniz.
– Kuru cilt fırçanızı duşa girmeden önce, günde en az bir kere kullanın. Bu sayıyı ikiye çıkartmanız ideal olacaktır.
– Kuru cilt fırçalama işlemi sırasında cildinizi ıslatmamaya dikkat edin; ıslak cilde uygulanan etki asla aynı olmayacaktır.
– Göğüs bölgenize kuru cilt fırçası uygularken daha yumuşak olmaya özen gösterin ve asla göğüs uçlarınıza temas ettirmeyin.
– Bedeninizin her bir bölgesini dikkatli bir şekilde kuru cilt fırçası kullanarak fırçalamaya dikkat edin ve bu işlemi tüm bedeninize yaymayı ihmal etmeyin.
– Kuru cilt fırçalama işlemine topuklarınızdan başlayın. Topuklarda bulunan sinir uçları tüm bedeninize etki eder. Topukların ardından ayak bilekleri, bacaklar ve kalçalar, karın bölgesi ve son olarak eller ve kollar ile devam edebilirsiniz.
– Kuru cilt fırçanızı her zaman kalp istikametinde kullanmaya özen gösterin. Karın bölgesine geldiğinizde fırçanızı ters saat yönünde hareket ettirin.
– Ilık bir duşun ardından her zaman soğuk su ile durulanmaya dikkat edin. Bu ısı değişimi kan dolaşımınızı canlandıracak.
– Kuru cilt fırçanızı ayda bir yalnızca su ile yıkayın ve kurumaya bırakın.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın