21 Ocak 2021

Kuşe Etiket Nedir? Nerelerde Kullanılır? Nereden Alınır?

0 0

Kuşe etiket kâğıt etiketler sınıfındandır. Kuşe etiketlerden Termal transfer yöntemiyle baskı alınabildiğinden ve bu yöntemin ribon kullanımına ihtiyaç duymasından dolayı termal etiketlere oranla daha yüksek bir maliyet sunmaktadırlar.  Wax veya waxresin ribon çeşitleriyle kullanılabilir. Kuşe etiketlerin en önemli özelliği parlak ve pürüzsüz bir yüze ye sahip olmasıdır. Yüzeyinin bu özelliği sayesinde üzerine alınan baskının kaliteli olmasını sağlamaktadır. Termal etiketlerden daha dayanıklı olmakla birlikte kağıt bazlı  yapısı nedeniyle ısı , ışık ve nem gibi etmenlerden orta seviyede etkilenmektedir. Kuşe etiket baskısında ribon seçimine dikkat edilmelidir. Uyumluluk göstermeyen ribonlarla kullanıldığında üzerine alınan baskı kalitesiz olacak ve kolay silinecektir. Bu yüzden Etiketin satın alındığı yerde ribonlarla deneme baskısı alınmalı, bunun sonucunda uygun gözüken ribon satın alınmalıdır.

4f43f59d-747b-4261-b36a-a734acc0c5ebTermalEtiket_Buyuk

Nereden Alınır?

Kuşe etiketleri kırtasiyelerde A4 şeklinde bulabileceğiniz gibi aynı zamanda üreticisinden de satın alabilirsiniz. KuseEtiket.net adresinde üretici firmadan telefonla veya mail yolu ile fiyat teklifi alabilir, sipariş geçebilir ve bilgilenebilirsiniz. Ayrıca kuşe etiketleri bobin şeklinde de temin edebilirsiniz.

Nerelerde Kullanırız?

Etrafınızda satın aldığınız tüm ürünlerde kullanılmaktadır. Herhangi bir markete girdiğinizde raflarda, ürünlerin altında veya yanında (barkodların yer aldığı) etiketlerdir. Bu etiketlerin tercih edilme nedenlerinden en önemlisi uzun dayanımlı olmalarıdır. Normalde tercih edilen termal etiketlerin ömürleri bulundukları ortama göre 12 ayı geçmez. Fakat kuşe etiketler 2-3 sene dayanabilmektedir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın