17 Ocak 2022

Lale Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

0 0
2 min read
0 0

Çiçekler farklı bakım rutini ve özen desteği ile karşınıza çıkar. Bazı çiçekleri yetiştirmek ve bakmak oldukça zahmetli bir hal alabilir. Soğanlı bir yapıya sahip olan laleler de belli bir bakım ve özen isteyen çiçekler arasında yer alır.

 

Ekim ve kasım aylarında toprağa dikilen laleler bahar ortasında ya da bahar sonunda çiçeklerini vermeye başlar. Renkli ve farklı bir görünüme sahip olan lalelerle bahçenize özel bir hava katabilirsiniz.

 

Genel olarak lale çiçeği dış mekanlarda daha iyi ve hızlı bir şekilde gelişim gösteren bir yapıya sahiptir. Bu nedenle beklediğiniz verime ulaşmak için laleleri bahçenize dikebilirsiniz. Lale çiçeğini yetiştirirken ve bakım yaparken dikkat etmeniz gereken bazı adımlar vardır. Aşağıdaki detaylara göre sağlıklı bir şekilde lale çiçeği yetiştirebilirsiniz.

 

Soğuk hava

 

Lale çiçeği yapısı gereği soğuğa dayanıklı bir tür olarak bilinir. Bu nedenle lale çiçeğini toprak ile buluşturduktan sonra soğuk hava dengesine dikkat etmeniz gerekir. Lale çiçeği açana kadar toprakta soğuk bir ortam yaratmanız yeterli olacaktır.

 

Toprak

 

Her çiçeğin toprak türü ve toprak ihtiyacı farklılık gösterebilir. Lale çiçeğinin toprak dengesini sağlayarak gerekli bakım için ilk adımı atabilirsiniz. Sürekli nemli kalmaya  ihtiyaç duyan lale toprağını düzenli olarak sulayabilirsiniz.

 

Işık

 

Lale çiçeğinin iyi bir şekilde büyümesi için yeterli miktarda gün ışığı alması gerekir. Özellikle bahar döneminde çiçek açtığı için bu dönemlerde gün ışığı alan bir bölgede bulunması gerekir.

 

Saksı seçimi

 

Bazı lale severler bahçe yerine saksı ile kapalı alanlarda lale yetiştirmek isteyebilir. Böyle durumlarda çiçeğin sağlıklı bir şekilde büyümesi için uygun saksıyı seçmek gerekir. Saksı seçiminden sonra dibindeki drenaj deliklerinin açık olduğundan emin olduktan sonra çakıl eklemeyi unutmayın.

 

Bazı anlarda çiçekleri dikmek ya da ekmek yerine hazır bir şekilde alarak sevdiklerinizi mutlu etmek isteyebilirsiniz. Çiçek sepeti şeklindeki lalelere yönelerek mis kokulu hediyeler armağan edebilirsiniz. Lale ve diğer tüm canlı çiçek seçenekleri için https://www.tazecicek.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Aradığınız tüm taze çiçekleri kolayca sipariş edebilirsiniz.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın