17 Mayıs 2022

Lazer epilasyon Ankara’da!

0 0
2 min read
0 0

Lazer Epilasyon Ankara kliniğimizde uzun yıllardan beri doktorlarımız ve diğer uzman ekiplerimiz tarafından hastalarımıza güvenle uygulanmaktadır. Lazer epilasyon Ankara başta olmak üzere daha birçok ilimizde kliniklerde ve hastanelerde doktorların gözetiminde kişilere uygun cihazlar ile uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon nerede yaptırılmalı!

Lazer uygulamaları kesinlikle kliniklerde ya da hastanelerde ve mutlaka uzman doktorların kontrolü altında yapılmalıdır. Aksi halde sağlık açısından herhangi bir eksisi olmayan bu uygulamanın geri dönüşümü zor hatta bazen imkansız olan sorunları ile karşı karşıya kalabiliriz.

Lazer epilasyon cihazları ve özellikleri nelerdir?

Kliniğimizde uygulanmakta olan lazer sistemleri; Alexandrite lazer, Diode Lazer, Nd: Yag Lazer ve IPL lazer teknolojileridir. Alexandrite lazer sistemlerinde 755 nanometre dalga boyu vardır ve  ağrı oranı diğer cihazlara oranlara oldukça azdır. Bu nedenle de ülkemizde en çok tercih edilen cihazların başında gelmektedir. Diode Lazer; 810 nanometre dalga boyuna sahiptir ve ütüleme teknolojisi olarak bilinmektedir.  Nd: Yag Lazer, 1064 nanometre dalga boyuna sahiptir ve istenmeyen tüylerden arınmanın yanı sıra bazı cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Gebelikte Lazer Epilasyon uygulaması da yine lazer teknolojilerinin ülkemizde kullanılmasından bu yana oldukça sık karşılaştığımız sorular arasında yer almaktadır. Gebelikte lazer epilasyon uygulaması doktorlar tarafından önerilmemektedir. Ancak bu önerilmeme durumu uygulamanın sağlık anlamında anne ya da bebeği vereceği ya da verdiği herhangi bir zarardan kaynaklanmamaktadır. Çünkü lazer epilasyon uygulamaları insan sağlığına ya da cilde kesinlikle zararlı uygulamalar değildir.

Gebelikte lazer epilasyon yaptıranlar var mı?

Gebelik sürecinde doktorlar lazer uygulamalarını önermediği için uygulama gebelerde yapılmamaktadır. Ancak doktor kontrolünde olmayan ve maalesef ki bu şekilde sağlıksız bir şekilde bilinçsiz uygulama yapan bazı yerlerde gebelerde de uygulama yapanlar mutlaka yer almaktadır. Burada zaten önemli olan ve doktorlarımızın da her zaman söz ettiği en önemli detayların başında bu tür önemli uygulamaların hastanelerde, kliniklerde yapılması gerektiğidir.

Kısacası lazer epilasyon uygulamaları hakkında bilgi almak ve doğru ellerde doktorlarımız ile çalışmak için sizleri www.drderm.com.tr adresimize bekliyoruz!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın