21 Nisan 2021

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0 0

Ergenlik döneminden sonra hormonal gelişmeler sonucunda vücudumuzun bazı bölgelerinde çıkan kıllar, hem görüntü açısından hem de hijyen açısında temizlenmelidir. Farklı temizleme yöntemleriyle tüy temizliği yapsak da sadece geçici bir çözüm üretmiş oluruz. Tüylerden tamamen kurtulmak için güzellik sektöründe farklı yöntemler uygulanmaya başlamıştır. Lazer epilasyon, tüyleri yok etmede en son ve en gelişmiş yöntemdir. Bayanlar etek ya da elbise giydiklerinde tüylerinin biraz çıkmış olmasından bile rahatsızlık duyarlar. Cilde dokunulduğunda tüylerin hissedilmesi ve dikkatli bakıldığında tüylerin görülmesi güzelliğe gölge düşürür. Her an kusursuz ve mükemmel görüntü için tüm ayrıntıları düşünmek gerekir.  Artık tüylerinizi dert etmeyin, kesin çözümle tanışın.

!!! Lazer Epilasyon Doktor Gözetiminde Yasal Kliniklerde Yaptırılmalıdır!!!

Ülkemizde maalesef merdiven altı tabir ettiğimiz güzellik merkezleri de yasa dışı lazer epilasyon yapabilmektedir.Lazer epilasyon mutlaka lisanslı estetik merkezlerinde doktor kontrolünde yapılmasu gereken bir kozmetik uygulamadır.

Etiketler : Ankara Estetik Merkezleri

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon, kalıcı olarak tüylerin yok edilmesinde 20 senelik bir geçmişe sahiptir. Lazer ışınlarıyla güzellik sektöründe birçok farklı cil problemlerine çözüm üretilmiştir. Ciltteki lekeler, cildin soyulması, dövmenin silinmesi, zayıflama ve birçok konuda lazerin yaptıkları dudak uçuklatır. 1997 yılında FDA yani Amerikan gıda ve ilaç dairesi tarafından yapılan testlerde lazer epilasyon uygulamasının güvenirliliği görülmüş ve etkileri onaylanmıştır. Dünya tarafından kullanılan yöntem ülkemizde de gönül rahatlığıyla uygulanır.

Lazer epilasyonun iğneli epilasyona göre daha acısız olması en büyük avantajıdır. Acı eşiği düşük olanlar bu tür uygulamaları yaptırmakta çekinirler. Lazer yöntemiyle yapılan tüy temizleme işleminde birçok kişide acı görülmez lakin bazı kişiler çok az acı hissedebilir. Uygulama doğru yapıldığında tüylerin yeniden çıkma olasılığı oldukça düşüktür. Lazer epilasyon alexandrite doğru kişi ve doğru yerde uygulanmalı, kıl yapısına göre hareket edilmelidir.

Lazer epilasyonun yapılabilmesi için 12 yaşını doldurmuş olmak, hiçbir açık yaranın olmaması, uçuk ve diğer deri yaralarının olmaması gerekir. Lazer epilasyon fiyatları gideceğiniz kliniğe ve kullanılan cihazlara göre farklılık gösterecektir.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın