17 Mayıs 2022

Lezzeti ve kaliteyi Melodi Çikolata’larında buluşturuyoruz

0 0
3 min read
0 0

Gerçekleşecek evlilik teklifi sonrasında iş resmiyete kavuşturulması için belirli aşamalardan geçmesi gereklidir. Kız istemede bu aşamalardan birincisi ve en önemlisidir. Kız isteme öncesinde aileler birbiri ile tanışır ve sonrasında merasime doğru ilerlenmektedir. Gerçekleşecek merasim törenlerinde çeşitli örf ve adetlere uygun hareketler gerçekleştiriliyor olsa da, mutlak suretle damat elinde çiçek ve çikolatası ile kız evine intikal edecektir. Kapıda kendisini karşılayacak aile büyüklerine hediye olarak getirdiği kız isteme çikolatası takdim edilir.

Havadan ve sudan konuşmalar yapılmasından sonra damat için aile büyüğü kız tarafının aile büyüğü ile isteme merasimine doğru geçilir. Damada ikram edilen tuzlu kahve içilmesinden sonra kız istenerek taraflar birbirini tebrik eder. Acı kahve üzerine getirilecek çikolata ile de ağız tatlandırılmış olur. Hediye olarak götürülecek kız isteme çikolatasının kalitesine de dikkat edilmesi gerekir. Çünkü aileye göstermiş olduğunuz değer, hediye ile kıyaslanabilmektedir.

Gerçekleşen mutlu bir evliliğin meyvesi olarak gösterilen çocuklarımız, gebelik döneminin ilk gününden doğum anına kadar aile bireylerine büyük heyecanlar yaşatmaktadır. Gerek anne ve baba, gerek ise de ailedeki diğer büyükler olsun, heyecan içerisinde dünyaya gelecek olan bebeklerini beklemeye başlarlar. Gerçekleşen sağlıklı bir doğum sonrasında eve anne ile birlikte gelecek olan bebeği ziyarete gelecek olan yakın dostlar, çeşitli hediyeleri ile gelmektedir. Aile bireyleri ise misafirlerine klasik hale gelmiş çay ve kahve ikramı dışında farklı besinlerden ikram etmek ister. Kimi aile bireyleri tatlı ve lokum tercihi yapmaktadır. Ancak insanlar arasında her besin sevilmiyor olacağı düşünüldüğünde, bebek çikolatası önemli bir seçenek olacaktır. Çünkü toplumsal düzeyde çikolata sevmeyenimiz yoktur. Evinizden çıkacak vakti kendinizde bulamıyorsanız ve bebek çikolatası satın almak istiyorsanız, sizlerde internet ortamından alternatif seçenekler sunulan erkek ve kız bebeklere ayrı şekilde hazırlanmış çikolatalardan sipariş ederek gelen misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Çikolatayı tüketen misafirlerin yüzlerinde gördüğünüz mutluluk sizleri de pozitif şekilde etkileyecektir.

Tüketilecek çikolatanın lezzetli olması kadar görünümü de bir o kadar önemlidir. Tıpkı yemeklerdeki görünüme verdiğimiz önemi, çikolatalarda da görmek isteriz. Çeşitli dekorlar kullanılarak hazırlanmış çikolatalardan dilediğimizi artık tercih edebiliriz. Çünkü bu konuda müşterilerin siparişlerine cevap verebilmek için çalışan birçok firma mevcuttur. Yaldızlı çikolata farklı bir dekor ile hazırlanmış çikolatalardaki en alternatifli seçimlerden birisidir. İkram edilecek ortam ve hediye edilecek kişiye uygun şekilde sizlerde bu alternatif seçimi kullanabilirsiniz. Abartıya kaçmayacak şekilde hazırlanmış dekorlar tercih edilebilir. Örneğin bir nişan töreni ya da kız isteme merasimine özel çikolata ikram edilecek ise, inci dekorlu yaldızlı kalp çikolata sizin için özel bir seçim olabilir. Böylelikle mutlu yuva kuracağınız kişiye vermiş olduğunuz değeri de göstermiş olursunuz. Sadece bu tür merasimlerde değil, her türlü organizasyona uygun olacak alternatif seçeneklerde çikolataların bulunması mümkün.

https://www.melodicikolata.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın