26 Ekim 2021

Liposuction Hakkında Merak Edilenler

0 0
3 min read
0 0

Liposuction Nedir?

Liposuction, ince kanuller yardımıyla fazla yağlardan vakum yoluyla kurtulma işlemidir. Genetik nedenler ya da hormonların etkisiyle vücudun aşırı yağlanması ve vücutta fazla olan yağların alınması için uygulanan bir operasyondur. Cerrahi bir yöntem olan liposuction istenmeyen yağlardan kurtulmanın en etkili ve kesin çözümüdür.

Kilo veren ve sarkık derisi olanlar, aşırı derecede yağı olanlarda liposuction uygulanarak kısa sürede aşırı yağlanma sorunundan kurtulmak mümkün oluyor. Özellikle yağ birikimi söz konusu olduğunda kilo ideal olsa bile bu fazlalıkların egzersizle gitmesi de mümkün olmuyor. Bu noktada liposuction uygulamasını tercih ediyoruz.

Liposuction kesinlikle bir zayıflama yöntemi olarak düşünülmemeli. Birçok hasta bu umutla estetik ve plastik cerrahi kliniği yerlerine geliyor ama istenilen etkinin görülmesi için, hastanın ideal kilosuna geldikten sonra uygulama yaptırması gerekiyor.

Lipocustion Nerelere Uygulanır?

Liposuction yanaklar, çene altı, göğüsler, göbek, çevresi sırt, kol ve diz gibi bölgelerdeki fazla yağlardan kurtulmak için tercih edilir. Erkeklerde de jinekomasti dediğimiz göğüslerin büyümesi sorununu çözmek için liposuction yöntemi kullanıyoruz. Erkeklerde yine basen ve göbekteki fazlalıklardan kurtulmak için bu yöntem tercih ediliyor.

Sıklıkla basen, göbek ve bacak ile kollardaki sarkmaların giderilmesi için kullanılan bu yöntemle kalıcı incelme sağlamak söz konusu oluyor. Ana amaç, vücudun şekillenmesini sağlamak oluyor.

Ameliyat Öncesi Neler Yapmam Gerekli?

Bu operasyon için hastanın ideal kilosuna kavuşması ve bu kiloda kalıcı bir şekilde kalması beklenir. Özellikle sarkmalarda vücudun toparlanması için tercih edilen liposuction operasyonu lazer desteğiyle ve klasik yöntemle başarılı sonuçlar vermektedir.

Ameliyat için hastanın hangi bölgelerine uygulama yapılacağı, anestezi şeklinin belirlenmesi ve uygulama için estetik ve plastik cerrahi kliniği yerlerinde gerekli tahlillerin yapılması  izlenir. Bu süreçte en hızlı şekilde sonuç alabileceğiniz uygulama lokal anestezi ve daha az kanlı yöntemlerin uygulandığı lazer operasyon olabilir.

Liposuction Sonrasındaki Süreçte Neler Yaşanmakta?

Ameliyat sonrası bir gece hastanede kalmak gerekiyor. Çok fazla ağrı olmamakla birlikte bir haftalık ağrı kesici ve antibiyotik kullanılması gerekebilir. Ameliyat sonrasında iz giderici kremlerin ve bantların kullanılması gerekir. Bazı hastalarda izler yıllar sonra bulunmayacak ölçüde yok olabilmektedir.

Ameliyattan birkaç gün sonra banyo yapılır ancak ağır fiziksel aktivitelerin yapılmaması gerekir. Hastalarımıza verdiğimiz korse 3-4 ay kullanılıyor. Ancak işe dönme süresi ortalama 10 günü buluyor. Liposuction korsesi kullanımı sürecin hızlı ilerlemesini sağlıyor.

Ameliyatın Komplikasyonları Nelerdir?

Her ameliyat gibi liposuction sonrası da bazı komplikasyonları barındırır. Şişlik, kanama, enfeksiyon, duyu azalması, emboli, yaralanma, gibi riskler söz konusudur. Tek seferde en fazla 4-5 litre yağ alınması gerekir. Alınan yağ oranı ne kadar fazla olursa riskler de o kadar artar.

Liposuction bir kilo verme operasyonu değil kontör düzeltme operasyonu. Hastalar ne yazık ki bu durumu bilmeden geliyorlar.

Zayıf Olanlar da Liposuction Yaptırıyor Mu?

Zayıf olup bölgesel yağlanması fazla olanlarda da liposuction yaptırabiliyor. Özellikle göbek ve kalça altındaki yağ fazlalıklarının giderilmesinde liposuction tercih ediliyor. Liposuction için yağ, kilo ve yağlanma durumu analiz edilerek yağ alımı gerçekleşiyor. Bu yüzden her hasta için farklı bir plan uygulanıyor.

Herkeste farklı bölgelerde oluşan şekil bozukluklarının giderilmesi için kullanılan liposuction yöntemi, başarılı bir şekilde uygulanıyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

More Stories

0 0
4 min read
0 0
5 min read

Bir cevap yazın