15 Haziran 2021

Makyajınızı saç şeklinize göre yapın

Makyajınızı saçınızın şekline göre yaparsanız hem güzelliğinizde bir bütünlük yakalamış hem de saçınızın şeklini ön plana çıkarmış olursunuz.<br />
0 0

Makyajınızı yaparken saç şeklinizi göz ardı etmeyin. Böylece saçınız ve makyajınızla bir bütünlük sağlamış olursunuz.

Doğru makyajla son moda saç şeklinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

İşte saç şekline göre makyaj önerileri’

Düz saç

Saçlarınızın düz ve ipeksi görüntüsünü mutlaka bakımlı kaşlarla birleştirmelisiniz. Kaşlar bu saç modelinde çok önemlidir. Saçlarınız ister dağınık olsun ister toplu olsun kaşlarınız bakımlı olsun. Düz saçlarda göz kalemi ile gözler vurgulanmalıdır. Ayrıca pastel rengi ve canlı rujlar kullanmalısınız. Mercan rengi ya da fuşya rengi bir rujla gayet hoş görünebilirsiniz.

Dalgalı ve hacimli saç

Saçlarınız dalgalı ve hacimliyse göz makyajını vurgulamalısınız. Bunun için kahverengi bir far kullanabilirsiniz. Dumanlı göz makyajıyla da büyüleyici görünebilirsiniz. Dudaklarınızda kızıl ya da kırmızı tonlarda ruj kullanabilirsiniz. Böylece daha çekici bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kısa saç

Saçlarınız kısaysa daha masum ve doğal tonlarda makyaj yapmalısınız. Bunun için şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel gecelerde de siyah makyajla feminen bir görüntü yakalayabilirsiniz. Tabi ten renginiz ve saç renginiz de burada önemlidir.

Perçemli saç

Saçlarınızda belirgin perçemler varsa mutlaka sürme kullanmalısınız. Özellikle göz hizasındaki perçemler için siyah sürme oldukça iddialı ve hoş görünecektir. Dudaklarınızda olabildiğince sade ruj kullanmalısınız.

Katlı saç

Yüzünüze belli belirsiz fondöten uygulayın. Katlı saç modellerinde allık önemlidir. Yanaklarınız ön plana çıkmaktadır. Bunun için elmacık kemiklerinize likit allık uygulayabilirsiniz. Siyah rimel ve pembe rujla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın