26 Ekim 2021

Mantar Tedavisi

0 0
2 min read
0 0

Mantar ve sedef hastalıkları; ülkemizde yaygın olarak görülen cilt rahatsızlıkları arasında önemli bir yere sahiptir. Yapılan istatistiki çalışmalar; ülkemizin her kesiminde ve her coğrafi şartta mantar ve sedef hastalığı oluşumuna rastlandığını ve bu hastalığın hem baylarda hem de bayanlarda görüldüğünü ortaya koymaktadır. Ancak bayanların derileri daha hassas ve narin bir yapıda oldukları için bayanların mantar ve sedef hastalıklarına yakalanma riskleri daha fazladır.

 

 Mantar Hastalığı ve Tedavisi

 

Mantar hastalıkları genellikle cilt temizliğine dikkat edilmemesi veya sürekli olarak ayakkabı ile durulması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu açıdan bakıldığında mantar hastalığı bünyesel bir rahatsızlıktan ziyade dış etmenler nedeniyle oluşan bir enfeksiyon olarak da adlandırılabilir. Mantar hastalığı, çalışma süreci boyunca ayakta olan ve ayakkabılarını hiç çıkarma şansı olmayan çalışanlarda daha sık gözlemlenmektedir.

 

Muayenehanemizde mantar hastalıkları tedavisi için sonuç verici tedavi süreçleri uygulanmaktadır. Hastalığa yakalanan bireylere mantar tedavisi için tavsiye ettiğimiz en önemli olgu ise başta ayak olmak üzere tüm cildimizin bakım ve temizliğine azami ölçüde dikkat edilmesidir. Ayrıca yıkadığımız cildimizi mutlaka kurulamamız gerekmektedir. Örneğin ıslak kalan bir ayağa giyilen ayakkabı mantar enfeksiyonuna davetiye çıkaran en büyük faktörlerden biridir. Merkezimiz mantar tedavisi alanında bilgilendirici eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

 

 Sedef Hastalığı ve Tedavisi

 

Sedef hastalığı ise mantar hastalığının aksine fiziksel dış etmenler yerine bünyesel etmenlerden meydana gelmektedir. Ayrıca stres ve üzüntü de sedef hastalığının yayılmasında ana faktör konumundadır. Muayenehanemizde tıpkı mantar hastalığı gibi sedef tedavisi de gerçekleştirilmektedir. Psikolojik olarak da bireyleri etkileyen sedef tedavisi beslenmeden yaşam tarzına kadar pek çok alanda değişiklik yapmayı gerektirmektedir.

 

Dermatoloji merkezimiz sedef hastalığı tedavisi için bireylere stresten ve üzüntüden uzak bir yaşam tavsiye etmektedir. Merkezimizde sunduğumuz tedavi yöntemlerine ek olarak beslenme alışkanlıklarınıza da dikkat ettiğinizde sedef hastalığının olumsuz etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz. Dermatoloji alanında hizmet veren sağlık merkezimiz ülkemizin önde gelen saygın sağlık merkezleri arasında yer almakta ve her gün onlarca hastaya tedavi hizmeti sunmaktadır.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

More Stories

0 0
4 min read
0 0
5 min read

Bir cevap yazın