26 Ekim 2021

Marmaris Jeep Safari Turu

0 0
3 min read
0 0

Türkiye’nin yeşilin her tonuna sahip doğası, mavinin her tonuna sahip berrak denizi, gece hayatının renkliliği ve de lokasyon olarak çok farklı noktalara ulaşım kolaylığı nedeniyle en eşsiz tatil beldelerinden biri Marmaris’tir. Marmaris, dünyadan birçok yabancı turist akınına uğrarken yerli turislerinde en çok tercih ettiği tatil yörelerinin başında gelir. Eşsiz doğasının tadını çıkarabileceğiniz birçok aktivitenin yer aldığı Marmaris’te, tatilinize farklı bir heyecan getirmek istediğiniz ve daha önce deneyimlemediğiniz etkinliklere katılmak istediğinizde de sizlere birçok fırsat sunulmaktadır. Bu fırsatların başında ise Marmaris Jeep Safari Turu gelmektedir.

Bir tam gününüzü ayırarak, tatilinizde unutulmayacak bir güne imza atabilirsiniz. Safari Turu başlangıç ayı nisa ayıdır ve ekim ayının sonuna kadar devam eder. Nisan ve ekim ayları arasında her gün düzenlenen Safari Turu’nun başlangıç saati 9.30, bitiş saati de 16.00 olmaktadır.

Jeep Safari Turundaki Hizmetler

  • Jeep Safari Turu’na katılındığında, ilk olarak ziyaret edilecek yer Kız Kumu Plajı’dır. Denizin üstünde 600 metre uzunluğa ve 5 metre genişliğe sahip bir yürüme yolu vardır. Doğa olayları sonucunda oluşan bu oluşum sayesinde denizin üstünde yürüme şansını yakalayabilirsiniz.
  • Aile olarak katılınabilecek bu aktivede, ailecek inanılmaz keyifli vakit geçirilebilinir. Safari esnasında düzenlenen su savaşları, keyifli vakit geçirmenin nedenlerinden biridir.
  • Su savaşlarınıa safaride katılmak istendiğinde; gün boyu sefere çıkanların yanında bulunan rehberlerden su silahı kiralama talebinde bulunabilinir. Su silahlarının ekstra olarak ödenmesi gereken bir ücreti vardır ve bu ücret de 10 tl’dir.
  • Safari için ödenen tutar kaşılığında alınacak hizmetler; öğle yemeği, safari gününüzde uygulanacak sigorta, şoför, rehberlik hizmeti, tüm ziyaretlerde yapılan giriş ücretleri ve konakladığınz tesisle safari arasında verilecek transfer hizmeti şeklindedir.
  • Safari, 9.30 saatlerinde konakladığınız tesisten sizlerin alınması ile başlar. Diğer tüm katılımcıların da konakladıkları tesislerden toplanması ile tur, saat 10.00’da başlar.
  • Turun ilk durağı su savaşı yapılacak alandır. Burada su savaşı talebinde bulunan katılımcıların, su savaşı yapmaları ve inanılmaz keyifli vakit geçirmeleri sağlanır.
  • Ardından ikinci durak Orhaniye Kız Kumu Plajı olmaktadır. Buradaki doğa harikaları gezildikten sonra Turunç Köyü Şelalesi’ne gidilir.
  • Turunç Köyü Şelalesi çok büyük bir şelale değildir. Ancak bulunduğu konumdaki doğal güzellikleri ve şelalenin suyunun çok soğuk olması nedeniyle, mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Sizler de tatilinizde farklı bir deneyim ve heyecan yaşamak isityor ve bunu da Marmaris’in eşsiz doğası içinde gerçekleştirmek istiyorsanız, tatilinizde en güzel alternatiflerden biri Safari Turu olacaktır. Tam olarak aktivite için; çamurlu Marmaris dağ yollarında gezerek, Marmaris’in tüm doğal güzellklerini ve köylerini görebileceğiniz bir parkurda yaşayacağınız macera denilebilir.  Muhteşem doğa manzaralarını en iyi şekilde gözlemleyebilmek, birçok kişinin ulaşamadığı yollardan ve köylerden geçerek keşif yapmanı  keyfini çıkarmak ve geleneksel su savaşları ile inanılmaz eğlenceli zamanlar geçirmek için, Marmaris tatil planınıza Safari Turu’nu da eklemelisiniz. Marmaris Turları hakkında daha deyalı bilgi almak için belirtilen web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın