17 Ocak 2022

Mat Renkler Kullanılmalı

0 0
2 min read
0 0

Günlük hayatta güzel makyaj yapabilen kadınların, bir fotoğrafta istedikleri güzellikte görünmemeleri fotoğraf makyajını yapmayı bilmediklerinden kaynaklanıyor. Ancak bilinen bir gerçek var ki fotoğraf çekerken normal halinden çok daha güzel çıkmanın püf noktaları da, hileleri de vardır. En azından kendi doğal güzelliğinden daha kötü çıkmamak için bu yollara başvurulabilir. Fotoğraf çekerken, flaş kullanımının olması ve çevre ışıklarının da etkisiyle beraber, görünenden çok daha parlak bir yüzle çıkmak doğal bir durum. Bu yüzden birden çok fotoğraf çekimi yapılacak günlerde, parlaklığı giderici, mat sonuçlar veren pudra ve fondöten kullanmak iyi gelecektir.

Yüz ve Göz Altı Makyajı Nasıl Olmalı?

Yüzünüze ve göz altlarınıza kullandığınız kapatıcılara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Fotoğraf çekimindeki parlaklık sebebiyle, yüzünüzde kullandığınız renkler kontrast (zıtlık) oluşturur. Bu sebeple kötü bir fotoğraf çekmemek için yüzün farklı bölgelerine farklı farklı renkler kullanmamak daha yerinde olacaktır. Tabi farklı renkler kullanılmak istense de en azından onları birbirine geçirebilmek gerekmektedir.

Çekici Dudaklar İçin, Mat Tonlar

Bunların benzeri ruj yapmakta da geçerlidir. Eğer fotoğraflarda dudaklara dikkat çekilmek isteniyorsa pembe, vişne renkleri kullanılabilir. Ancak yüz makyajında olduğu gibi parlamalara yol vermemek adına, dudak makyajında da mat tonlar tercih edilmelidir. Günlük hayatta parlak renkli rujlar daha etkili sonuçlar verebilirken, fotoğraflarda bu durum tersidir, yani mat tonlar daha etkili sonuçlar verir.

Kaşları Aldırma ve Kızarıklıklar

Kaş makyajına gelirsek, genel olarak kadınlar özel günler dolayısıyla, öncesinde kaşlarında oynamalar yaparlar. Bu da kaş bölgesinde kızarıklığa neden olur. Normal gözle fark edilmeyecek bu kızarıklık, fotoğraf çekimlerinde kendini belli edebilir. Dolayısıyla, özellikle özel günlerden önceki günlerde, yani bolca fotoğraf çekilebilecek günlerde kaş aldırmamak daha yerinde olur. Bunun yerine o günden bir gün öncesinde kaşlar aldırılsa, fotoğraflarda pek göze çarpmaz.

Daha fazlası için https://www.voynn.com/c/kadinca/ sayfasını ziyaret edebiiirsiniz.

Kaynak : https://www.voynn.com/fotograf-makyaji-nasil-yapilir/

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın