8 Mart 2021

Mayıs papatyası ile alerjiye kalıcı çözüm

Dr. Ömer Coşkun, alerjik hastalıkları olan kişilerin mayıs papatyası ile bu sorundan kalıcı olarak kurtulabileceğini belirtti.<br />
0 0

Alerjinin toplumda sık görülen bir hastalık olduğunu ve insanların yaklaşık yüzde 10’unda alerjinin bir veya birkaç çeşidinin görüldüğünü dile getiren Dr. Ömer Coşkun, “Alerjik reaksiyonlar hapşırıktan tutun göz sulanmasına kadar, göz yanmasından tutun mikrop birikimine kadar dikkate alınması gereken unsurdur. Kimisinin polene alerjisi oluyor, kimisi göz alerjisi olabiliyor. Bedende hangi alerji türü varsa buna karşı tavsiyem mayıs papatyasıdır” dedi.

Alerjiden kalıcı olarak kurtarıyor

Dr. Ömer Coşkun, mayıs papatyasının Türkiye’de yetişen en önemli endemik bitkilerinden bir tanesi olduğunu ve bu bitkinin alerjide çok başarılı sonuçlar ortaya çıkardığını belirtti.

Papatyanın şifalı etkilerinden yararlanabilmek için mutlaka doğru türünü seçmenin gerektiğinin altını çizen Dr. Coşkun, “Ülkemizde 700 çeşit papatya vardır ve şifalı etkisi olan mayıs papatyası dediğimiz türüdür. Günde 2 defa sabah akşam bir tatlı kaşığı ölçüsünde aç veya tok karnına mayıs papatyası çayı içildikten sonra en az 21 gün içerisinde etkisini hissedersiniz. Bu çaya kür halinde devam edildiği takdirde, alerjiden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın