17 Ocak 2022

Mevlüt Hediyelikleri Nelerdir?

0 0
2 min read
0 0

İslam dini en son indirilen din olup, diğer dinler gibi kendi içinde kuralları ve özellikleri var. Müslümanlık felsefi açıdan da bakıldığında daha iyi bir insan olmamıza, daha güzel şeylere vesile olmamız noktasında bizi doğru biçimde yönlendiriyor ve dinimizin her aşamasında yardımlaşma ve dayanışma esas oluyor. Nitekim her ne kadar kutsal kitabımız da emredilmese de Süleyman Çelebi tarafından yazılan mevlüt, düğün, cenaze, doğum gibi çok özel günlerde okunuyor ve bu vesile ile insanlar dua ediyor, bir araya geliyor, dinlerine biraz daha yaklaşıyor. Nitekim yine farz ya da vacip olmamasına rağmen bu çok özel ruh hallerinden geçtiğimiz günlerde insanlar birbirlerine mevlüt hediyelikleri veriyor ki, bu da dinimizin hediyeleşme noktasında önerdikleri ile birebir örtüşüyor.

Kapsam olarak bakıldığında ise Yasin kitabı en çok tercih edilen ürün. Bunun yanında muhtelif tespihler, elbette namaz kılınması için seccade, örtü, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim, özel aksesuarlar. Özel aksesuar deyince de kese, çanta, külah ilk anda söylenebilecek olanlar bu aksesuarlar elbette mevlüt ritüeline uygun olan aksesuarlar. Bebek hediyeleri ise benzer tarzda olmasına rağmen, biraz daha konuya özel ayrıcalıklar içeriyor.

Mevlüt Hediyelikleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üstte de biraz belirtildiği gibi bu armağanlar seçilirken, mevlüt hangi amaç için okutuluyor ise ona uygun bir armağan seçilmeli. Örneğin bebek mevlüt hediyeleri ile düğün mevlüt armağanları aynı olmamalı.

Olabildiğince özel armağanlar verilmeli. Yani seçilen armağanın üzerine örneğin kişinin adı yazmalı ya da özel bir söz böylece hediye pazardan alınıp, götürülüyor gibi bir sıradanlık arz etmez. Hediye verilecek kişinin yaşı, zevkleri, beğeni ve tercihleri de göz ardı edilmemeli.

Mevlüt Hediyelikleri Nereden Alınır?  

İş de size kişiye özel mevlüt hediyeleri arıyor ama nereden alacağınızdan emin olamıyorsanız o zaman mutlaka Mevlüt Hediyesi firmasının  mevluthediyesi.com  sayfalarında gezinmelisiniz. O kadar çok seçenek var ki, insan hangisini seçeceğine karar veremiyor. Geniş ürün yelpazesi ve en özel biçimde tasarlanmış, fiyat açısından da son derece makul ama kaliteden ödün verilmeyen armağanlar burada, üstelik kişiye özel ödeme seçenekleri ile.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın