26 Ekim 2021

Mobilyalar İnsanın Başarısını Belirler!

0 0
3 min read
0 0

İnsanların hayatında başarıyı belirleyen bir takım değerler vardır. Özellikle öğrenciyseniz o zaman sizin için en önemli konu başlığı ders çalışmak olacaktır. Ancak ders çalışırken de mutlaka uygun ortamın yakalanması gerekir. Burada bir öğrencinin odasının nasıl olması gerektiğini ön plana çıkarırsak dekorasyonda kendini açığa çıkaracaktır. Ders çalışmanın etkisi üzerinde aksesuarların dahi etkisi vardır. Çünkü sosyal yaşam aynı zamanda öğrenci psikolojisini de etkileyecektir. Öğrencinin odasında bulunan çalışma masası ve ergonomik boyutlardaki sandalye detayların tam ortasındadır. İşte bir öğrencinin gelecekteki hayatını belirleyecek olan şey odasının konforudur.

 

Yeni eğitim öğretim yılı başlıyor ve burada velilere de aslında işin büyük bölümü düşüyor. Çocuğunuz için sağlıklı bir ortamı oluşturduğunuz da bir anlamda onlar için gereken zemini de hazırlamış olacaksınız. İşte Adore Mobilya öğrencilere ve ailelere destek olmak amacıyla Okula dönüş kampanyası hazırladı. Kampanyanın katılım şartları ise çok açık yapmanız gereken şey yalnızca yapacağınız 250 TL’lik bir alışveriş ve daha sonrasında 40 TL ekstra indirim ile kampanyaya katılmaya hak kazanıyorsunuz.

 

Ders ve Eğlence

Söz konusu bir öğrenci odası olduğunda aynı zamanda odanın onlar için temel bir yaşam alanı olduğunu bilmek gerekir. Bu nedenle de ders çalışmanın yanı sıra boş zamanlarını da burada geçirdiği gibi bir gerçek söz konusudur. Yani çocuğunuzun odasında sosyal aktivitesini de gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bunun için seçeceğiniz gardolap odanın içerisini doldurmamalı ancak dekorasyona da katkı sağlamalı. Ders ve eğlence dengesini mutlaka tutturmanız gerekiyor. Çocuğunuzun ders çalıştığı çalışma masası ile vakit geçirmesi gereken ortam mutlaka birbirinden ayrı tutulmalıdır.

 

Diamond 2 Kapaklı 6 Raflı Genç ve Çocuk Dolabı Diamond 4 Kapaklı Genç ve Çocuk Dolabı - Lake Beyaz

 

 

Odanızda Ders Duvarı Var mı?

Öğrenci odasının içerisinde mutlaka bir ders duvarı olması gerekiyor. Bunun içinde ideal bir kitaplık tüm ihtiyacı karşılayacaktır. Kullanışlı bir ders masası ile kitaplık aynı duvarda olması çocuğun ders anında çalışmadan kopmadan aradığını bulabilmesi için önemlidir.

 

Kinetic Combo Raflı Çalışma Masası - Noce/Lake Beyaz Max Klavyeli Çekmeceli Çalışma Masası - İtalyan Meşe

 

 

Açık Renkler Tercih Etmeli!

Mobilya seçerken ise evin hangi odası için tercih ediliyorsa ona göre bir seçim yapılmalı. Mekan küçük ise mutlaka açık renkler tercih edilmeli. Koyu renklerin odayı karanlık göstereceği ve bunun da psikolojiniz üzerinde olumsuz etki yapacağını unutmamalısınız. Açık renkler ışığın doğru bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Bu da kişinin daha zinde kalmasını ve algılarının da daha açık olmasını sağlayacaktır.

Bir evi gösteren iki değer vardır. Bunlardan birincisi doğru bir mobilya tasarımı ikincisi ise doğru bir aydınlatma. Bu ikisini en iyi şekilde seçtiğinizde mükemmel bir ortama kavuşmuş olursunuz. Bu yalnızca öğrencinin okula dönüşü ile ilgili değil aynı zamanda sizin de gününüzün büyük bir bölümünü geçirmiş olduğunuz evinizde daha huzurlu ve mutlu olmanızı sağlayacaktır.

 

Sonuç olarak şunu belirtebiliriz ki yeni okul sezonu ile birlikte aslında yeni umutlar ve yeni bir dönem başlıyor ve siz bu döneme ne kadar hazırlıklı girerseniz başarı da sizi o kadar hızlı bulacaktır.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın