19 Mayıs 2022

Modanisa.com’un Kurucusu Kerim Türe

0 0
2 min read
0 0

2011 yılında Kerim Türe ve 3 arkadaşı tarafından kurulmuş olan Modanisa.com, bugün Türkiye’nin en büyük e-ticaret siteleri arasında yer alıyor. Şirketin fikir babası olan Kerim Türe, Türkiye’de tesettür giyim konusundaki açığı fark ettikten sonra bu projeye başlandığını beyan ediyor. Doğru fikir ve başarılı stratejilerin bir araya gelmesi, Modanisa.com’u kısa sürede Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri haline getirdi. Öyle ki, bugün Modanisa.com 75 ülkeye satış yapıyor, aylık olarak milyon dolarlık cirolar elde ediyor ve elde ettiği bu ciroların da neredeyse yarısını yurtdışı satışlarından kazanıyor. Bu başarılı proje, Kerim Türe’nin daha önceki iş hayatının da merak edilmesine neden oluyor. Kerim Türe Vikipedi sayfası ve Kerim Türe Biyografi yazıları, başarılı girişimcinin daha önce geçtiği yollara ışık tutuyor.

Kerim Türe’nin ticarete atılışı 10’lu yaşlarında meydana geldi. Kendisi bu yaşlardayken, babasının beyaz eşya dükkanının önünde kartpostal satıyordu. Ticari hayatı üniversite döneminde de devam etti. Bir yandan okurken bir yandan arkadaşlarıyla bir servis sistemi kuran Kerim Türe, bu projeyle kısa zamanda büyük bir başarıya imza attı. Kerim Türe, üniversite hayatı bittikten sonra 4 sene kadar kurumsal hayatta yer aldı ve bu iş düzeninin ona göre olmadığına karar vererek girişimciliğe attım attı. Modanisa.com’un kuruluşuna kadar Vestel de dahil olmak üzere pek çok büyük marka ile başarılı projelere imza attı. Modanisa, Kerim Türe’nin tanınırlığını arttıran en önemli projesi oldu.

Kerim Türe, Modanisa.com’un 6.yılında da gelişmesi ve büyümesi için çalışmalarına devam ediyor. Sami Güzel gibi tanınmış ve başarılı iş arkadaşlarının desteği ve mükemmel hizmetten asla vazgeçmeme düsturu ile Modanisa’nın her geçen gün daha büyük bir şirket olması yolunda yapılan çalışmalar hiç hız kesmeden devam ediyor.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın