17 Ocak 2022

Motorlu Pergola Hangi Sektörler İçin Tercih Edilir?

0 0
2 min read
0 0

Motorlu pergola tente sistemleri, son yıllarda yaygın olarak kullanılan ve en sık tercih edilen sistemlerdir. Motorlu pergola sistemleri raylar üzerinde ileri geri hareket etmesinden dolayı sistem ‘raylı tente sistemleri’ denilmektedir. Sistemin kullanış amacı, rüzgara karşı aşırı dayanıklı olması, insanları çevresel faktörlerden koruması ve estetik açısından oldukça şık görünmesidir. Sistemin tasarımı ışıklı ve ışıksız olmak üzere iki farklı şekilde yapılmaktadır. Özellikle ışıklı pergola sistemleri, daha fazla tercih edilmektedir. Sebebi ise, sahip olduğu aydınlatma özelliği ile mekanlara ayrı bir hava katmasıdır. Pergola tente sistemlerinin diğer bir özelliği ise, günümüzün son teknolojisi kullanılarak üretilen ‘BLACK OUT’ kumaşına sahip olmasıdır. Bu kumaş, hiçbir zaman su geçirmemekte ve güneşten gelen, insan sağlığına zarar veren UV ışınlarından bulunduğu ortamı korumaktadır. Bu özelliklere sahip olan kumaş, 3 katlı yapıdan oluşmaktadır. Kumaşın tasarımında iki kat özel bir PVC kullanılmakta ve söz konusu katların arasına siyah bir teflon konumlandırılmaktadır. Böylece kumaşın uzun yıllar kullanılması sağlanmakta ve özelliklerini kaybetmesi önlenmektedir. Motorlu pergola sistemlerinin kullanılmasının diğer bir nedeni ise, alüminyum gibi sağlıklı bir malzemeden üretilmiş olmasıdır. BLACK OUT kumaşı, yangın sırasında alevin ilerlemesini engellemekte ve yağın karşı dayanıklını korumaktadır. Kumaş özelliklerinin dışında tercih sebebi olmasının sağlayan başka bir faktör ise, açılır-kapanır olmasıdır. Böylece iklim şartlarına göre değişik amaçlarda kullanılabilir ve mekanın daha özgür bir hale getirilmesi sağlanabilir.

KULLANIM ALANLARI

Motorlu pergola ve tente sistemleri, öncelikle restoranlar, kafeler, kış bahçeleri ve evlerin teraslarında kullanılmaya başlanmıştır. Bu durum, dar alanlarının daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamıştır. Motorlu pergola sistemlerinin diğer bir tercih sebebi ise, kira ücretlerinin fazla olduğu yerlerde geniş alanlara ihtiyaç duyulması sebebi ile ticari alanlar ve oturum için kullanılan evler de bu sistemi tercih etmektedir. Bu sistemlerin kullanım alanları otellerin dış kısmında kalan oturma yerlerinde, açık hava konserlerinin yapıldığı alanlarda ve küçük işletmelerin hemen hemen hepsidir. Küçük işletmeler motorlu pergola sistemlerini özellikle dışarda kalan ürünlerini korumak amacı ile de kullanmaktadır. Sistemin uzun yıllar stabil bir şekilde çalışması ve arza verme olasılığının düşük olması kullanım alanlarını da bir hayli genişletmektedir. Motorlu pergola ve tente sistemlerinin maliyeti de oldukça düşüktür.

Motorlu pergola” hakkında daha detaylı bilgi sahipliği, uygulama ve modelleri incelemek için www.continentt.com web sitesine ziyaret ediniz.

 

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın