24 Ocak 2021

Muhteşem düğün fotoğrafları için 4 tüyo

Düğün fotoğraflarını gördükten sonra hayal kırıklığına uğramamanız için 4 tüyo...<br />
0 0

İnsanın en mutlu günlerinden biridir sevdiğiyle hayatlarını birleştirdiği gün. Her şeyin mükemmel olmasını ister. En çok da ölümsüzleştirdikleri anların.

Düğün fotoğraflarınızda güzel çıkmak için işte size birkaç öneri…

İyi bir fotoğrafçı ile çalışın

Hayatımızda evlilik ve doğum gibi çok önemli, unutulmaz anlar vardır. Bilinçli tercih yapan, kaliteli, özel fotoğraflar bekleyen, fotoğrafları riske atmak istemeyenler, tekrarlanması mümkün olmayan bu önemli anları işin erbabına, yani profesyonel bir fotoğrafçıya teslim etmeyi uygun bulurlar. Düğün fotoğrafı için seçilen kişinin fotoğraf tecrübesine sahip olması, yani gerçek bir fotoğrafçı olması gerekiyor. Sizin tercihiniz de bu yönde olmalı.

Gülümseyin ve birbirinize sevgiyle bakın

Düğün günü içinde belki birçok telaşınız olacak. Düğün mekanı nasıl oldu, davetliler nasıl oturacak ya da çekim sırasında saçım, makyajım bozulacak mı gibi. Düğünde saç, makyaj, gelinlik, damatlık, mekan gibi tüm detaylar mutlaka çok önemli. Bununla beraber geriye kalan ve o günü size bir ömür boyu tekrar tekrar yaşatan en önemli şey, fotoğraflar. Tüm bu detayları bir kenara bırakıp elinizden geldiğince günün tadını çıkarın ve gülümseyin. Kendinizi güvenilir bir fotoğrafçının ellerine teslim edin ve eşinizle birbirinize sevgiyle bakarak aşkınızı gösterin, gerisi zaten gelir. Çünkü hayatınızın en önemli gününü yaşıyorsunuz!

Doğal olun

Çekimler sırasında en güzel çıktığınız kareler en doğal olduğunuz anlardan oluşacak, bunu hep hatırlayın. Nasıl dursam ya da baksam daha güzel çıkarım endişesini bir kenara bırakın ve doğal, yani kendiniz gibi olun. Çekimlerde iki fotografçı olması da bu açıda çok büyük avantajdır. Siz birine bakarken, diğeri yandan, yani objektife bakmadığınız yerden fotoğraflarınızı çeker. İnanın, en çok bu kareleri seveceksiniz.

Fotoğrafçıyla önceden poz belirleyin

Daha önceden istediğiniz ve beğendiğiniz pozlar varsa not alın, sonradan “Şöyle bir kare de istiyordum, keşke çektirseydik” diye düşünmeyin. Fotoğrafçınızı da istediğiniz birkaç poz hakkında önceden bilgilendirebilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın