20 Ocak 2022

Nasır Tedavisi

0 0
3 min read
0 0

İzmir kliniğimizde sizlere sunduğumuz nasır tedavisi ile nasırlarınızdan kurtularak, nasırlı bölgenizin en kısa sürede eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz.

Nasır Neden Olur?

Cilt reaksiyonu olan nasır neden olur diye merak ediyorsanız genel olarak mikro travma, baskı ya da sürtünme nedeniyle bölgede oluşan tahrişe cildin kalınlaşarak tepki vermesi sonucu oluşmaktadır. Nasırlar en çok ağırlığı taşırken en çok travmaya uğrayan ayak bölgesinde meydana gelmektedir.

Nasır oluşumunu tetikleyen durumlar şunlardır:

 • Aşırı kilo
 • Dar ve sıkı ayakkabılar
 • Rahatsız, ortopedik olmayan ayakkabılar
 • İki parmağın sürekli olarak birbirine sürtmesi
 • Yürüyüş bozuklukları vs.

Nasır oluşumunu önlemek istiyorsanız önerilerimiz şu şekildedir:

 • Ayaklarınızdaki ölü hücreleri düzenli olarak ayak törpüsü ya da ponza taşı ile bölgeden almanızı öneririz.
 • Ayağınıza uygun ortopedik ayakkabılar giymenizi öneririz.
 • Yine fazla kilolarınız varsa fazlalıklarınızdan kurtulmanız nasır oluşumunu önlemenizde size yardımcı olacaktır.

Ancak bunlar nasır oluşumunu önlerken kullanabileceğiniz yöntemler olup nasır oluştuktan sonra nasırlarınızdan kurtulmanızda size yardımcı olmayacaktır.

Nasıra Ne İyi Gelir?

Nasıra ne iyi gelir diye merak ediyorsanız; nasıra iyi gelen şeylerin başında nasırdaki sürtünme ve basıncı ortadan kaldıracak bant gibi yöntemler kullanır. Ancak bunlar nasırın tedavisi için yeterli olmamakla birlikte nasırın ilerlemesini ve nasırdan kaynaklı ağrıları azaltmaya yarayan yöntemlerdir.

Nasırın tedavi edilmesini istiyorsanız size sunduğumuz tedavi yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz nasır tedavisinin özellikleri şu şekildedir:

 • Sizlere sunduğumuz nasır tedavisinde sürtünme ve basıncı ortadan kaldırmayı hedefleriz.
 • Radyo frekans yöntemi ile nasırı köküne kadar almaktayız.
 • Nasırı alma işlemi lokal anestezi altında yapılarak nasırın buharlaştırılması sağlanır ve bölge iyileşmeye bırakılır.
 • Operasyonumuzun süresi ortalama 5 – 10 dakika kadardır.
 • Nasır alındıktan sonra bölgeye pansuman yaparak bölgeyi kapatarak operasyonu sona erdiririz.

Nasır Bandı

Nasır bandı genel olarak bazı vakalarda geçici bir rahatlık sağlayan ürünlerken nasırın tam anlamıyla düzelmesini sağlayamayan medikal ürünlerdir. Nasır bantları nasırın kök kısmını çıkaramayacağı için hiçbir zaman tam tedavi sunamayan ürünlerdir. Nasır bantları içerisinde yer alan ilaçlar nasırın üst kısmını eritmekte ve derinin yaptığı kalınlaşmanın üst kısmını ortadan kaldırmaktadır. Ancak bu ilacı nasır bandı normal deriye denk gelirse ciddi enfeksiyonlara ve yanıklara neden olabilmektedir. Nasır bantları ağrının azaltılmasında ve nasırın ilerlemesinde kullanılabilir ancak tam bir iyileşme için nasır tedavisi uygulanması şarttır.

Nasırınızın ağrı ve rahatsızlık yaratıyorsa ve uyguladığınız nasır bandı gibi medikal ürünlerden yeterli iyileşmeyi gözlemleyemediyseniz; vücudunuzda oluşan nasırınızdan tam anlamı ile kurtulmak istiyorsanız İzmir kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere sunduğumuz nasır tedavisi ile nasırın kökünden alınmasını sağlıyoruz. Böylelikle nasır bandı gibi başka bölgelere değdiğinde yanık ya da tahriş gibi sonuçlar ortaya çıkarmayan, sadece nasırlı bölgeye uygulanan tedavi yöntemimiz ile nasırınızın tam anlamı ile sorunlu bölgeden alınmasını sağlıyoruz.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 407 19 54

Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın