17 Ocak 2022

Nd Yag Lazer

0 0
3 min read
0 0

Nd Yag Lazer Yaptıran Kişilerin Yorumları

En önemli nokta doğru lazer merkezini seçmek

Lazer epilasyon merkezinin güvenirliği ve sertifikaları çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Lazer epilasyon merkezinde çalışan kişilerin Sağlık Bakanlığının bildirdiği üzere plastik cerrahi uzmanı veya dermatolog olması gerekmektedir. Epilasyon işlemine başlamadan önce danışman mutlaka profesyoneller aracılığıyla incelenmelidir, danışmanın yaşı, fiziksel durumu, cilt tipi gibi konular mutlaka öncesinde kontrol edilmelidir. Özellikle hormonla bozukluklardan dolay tüylenme problemi yasayan danışmanların ilk olarak bu noktanın teşhis edilmesi ve buna göre bir tedavi uygulaması gerekmektedir. Hormonla bozukluk nedeniyle tüylenme problemi yasayan hastaların sadece lazer yöntemi ile sonuç almaşı epey zordur. Ayrıca bazı istisnai durumlarda lazer tedavisi uygulanmamalıdır, örneğin hamilelerde, sedef hastalarında ve sivilceli yüzeyde gibi. Ancak akne tedavisi yapılan cilt için 3 ay sonrasında lazer işlemi uygulanabilir.

Nd Yag Lazer Yaptıran Kişiler

Nd Yag Lazer haricinde hangileri sizler için uygun olabilir?

Lazer epilasyonu yapacak kişi öncelikle makine seçiminde cilt tipi temel alınarak uygunluğunu bir profesyonel aracılığı ile kontrol etmelidir.  Nd Yag Lazer cihazı haricinde örneğin Alexandrite makinesi çok pratiktir ve acil renkli cilt tipleri için de çok uygundur. Doğru cilt tipine uygun seçimlerde çok daha kısa surede kalıcı sonuçlar vermektedir. Ancak bazı bölgelerde kil kökleri acık renk ve yumuşak olabilir bu nedenle alınacak sonuçların değişimi vücuttaki bol gereke göre değişmektedir, örneğin koltuk altı ve yüzde ayni anda sonuç alamazsınız, tepkileri farklı olacaktır.

Nd Yag Lazer dalga boyunun uzun olması nedeniyle acık tenlilerde ve koyu tenlilerde çok rahat uygulanabilmektedir Cihaz seçiminde ayrıca, etki alanının fazla olması da çok etkilidir yani cihaz baslığı ne kadar geniş bir alana etki ediyorsa etkisi de daha hisli olacaktır.  Nd Yag Lazer işlemine başlamadan önce kesinlikle bir uzman yardımı alin malidir.

Lazer Epilasyon Hangi Tip Kıllarda Etkilidir?

Yüzeydeki kıllar ne kadar kalın ve sert, koyu ise lazer işleminin etkisi o kadar hisli ve kolay olmaktadır. Ancak renk ver kabinlik azaldıkça etki suresi de o kadar uzamaktadır dolayısıyla acık renk sâri olarak nitelendirdiğimiz kıllara bu işlemin yapılması gereksizdir.

Lazer Epilasyon Ağrılı mıdır?

Ağrı tamamen cihazın teknolojisiyle ve etki yöntemiyle alakalıdır. Yukarıda bahsedilen Nd YAG lazer epilasyonu lazer makineleri arasında en ağrılı olanlarıdır, bu makineyi Diod ve Alexandrite ağrı esiği azalarak devam eder.  Alexandrite makinelerde son olarak geliştirilen top-hop teknolojisi ve es vakitli zymer cry soğutucu yüzeyiyle ağrı şiddetini düşürmektedir. Ayrıca ağrı esiği uygulanan bölgenin yüzeyine göre de değişmektedir. Detaylı bilgi için http://www.ndyaglazer.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın