19 Mayıs 2022

Numara Taşıma Nedir?

0 0
2 min read
0 0

Günümüzde GSM operatörleri ailesine ve bünyesine her geçen gün farklı ve yeni kullanıcılar eklemektedir. Bunun sebebi ise insanların kullandığı hattan sıkılması veya artık o hattın talebini karşılayamaması olabilirken kimi zaman ise ek bir hat almak olabiliyor. Bu durumda farklı hatlara yönlenebilen kullanıcılar için GSM operatörleri yeni bir uygulama başlatmıştır. Bu uygulamadın adı numara taşıma olarak biliniyor. Gerçekten de bir hayli rağbet görmüş olan numara taşıma işlemi gün geçtikçe hızla yayılıyor. Hatta şu anda hattını 3. 5. defaya kadar taşıyan insanlar var. Numaraların kendi hatlarına taşınması operatörleri mutlu ediyor. Aynı zamanda kullanıcılara da numara değişikliği durumundan kurtararak hat taşıma kolaylığını vaat ediyor.

Hatlar Arası Geçiş Yapmak Mantıklı Mı?

Hatlar arası geçiş durumu artık gerçekten de bir hayli abartılmış durumda. Bütün operatörler numara ve müşteri alabilmek için çok farklı ve bazen de abartı kampanyalar yapıyorlar. Mesela örnek verecek olursak şirket Vodafone numara taşıma adı altında ilk 3 ay 5 GB fazladan internet seçeneğini sunabiliyor. Bu bağlamda kullanıcının dikkatini çekmeyi başaran şirket bir sürü yeni kullanıcı elde ediyor. Akabinde diğer şirketlerden birisi Avea numara taşıma adı altında ilk 3 ay Avea’lılar ile sınırsız konuşma seçeneğini sunuyor. İhtiyaç sahipleri buraya akın ediyor. Bütün GSM operatörleri küçük büyük rekabet halindeler derken diğer şirket Turkcell numara taşıma kampanyası adı altında bambaşka bir seçenek sunuyor.

Bütün şirketler bu numara taşıma durumuna bir an önce adapte olarak kullanıcı ve müşteri elde etmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda hedef kitlelerini de büyük ölçüde değiştiren şirketler birbirleri ile de büyük bir rekabete tutuşmuş durumda bu durum da en çok kullanıcıların ve müşterilerin işine yaramaktadır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın