22 Mayıs 2022

Öğrenci Evi Sorumlulukları Nelerdir?

0 0
2 min read
0 0

Ankara Kız Yurdu
Ankara da ya okunur ya da aşık olunur. Sosyal medyada sık sık karşılaştığımız kitaptan alıntı olan bir söz. Bu kadar öğrencinin Ankara’yı sevmesinin başka bir açıklaması olamaz herhalde. Aşıkların ve öğrencilerin memleketi Ankara. Keşke esnaflar da bu durumun farkında olsalar da öğrenciyi yolunacak bir kaz olarak görmekten vaz geçseler. Ev hayatının rahatlığı ve olumlu tarafları her zaman ağır basar yurt kıyaslamasına oranla. Ama evin bu rahatlığının yanında getirmiş olduğu, öğrenciye yüklemiş olduğu sorumluluklar da oldukça fazladır.
Ankara kız yurdu açısından oldukça zengin ve bol alternatifi olan bir şehirdir diğer şehirlere oranla. Tercih yapmak zordur aslında bir öğrenci için. Ancak Eylül Kız Öğrenci yurdu kız öğrencilere sunduğu geniş imkanlar, binasının bulunduğu konum, gelişmiş ve 24 saat sunduğu güvenlik önlemleri ve bütçeleri sarsmayan fiyat seçenekleri ile Ankara Kız Yurdu tercihlerin de öğrencilere güzel bir seçenek sunuyor.
Öğrenci Evi Sorumlulukları Nelerdir?
En temel ve ilk olarak öğrenilmesi gereken öğrenci evi sorumluluğu hiç şüphesizdir ki saygıdır. Tabi bu durum kişiden kişiye göre sürekli bir değişim gösterse de saygı tüm bu değişikliklerin başında yerini çoktan alır. Temizlik, yemek, bulaşık ve aynı bölümden olmayan ev arkadaşlarının birbirine uymayan ders çalışma ve ödev yapma saatleri bunların hepsi bir arada kalan öğrenciler için nitelikli bir sorun teşkil eder. Ama neyse ki Ankara da ki eviniz Eylül Kız Öğrenci yurdu bünyesinde bulunan tek kişilik ve iki üç ve dört kişilik odalarıyla ve öğrencilere sunduğu sessiz bir çalışma ortamıyla bu sorunu ortadan kaldırmıştır.
Öğrenciler Neden Yurda Çıkar?
Evin bir bedel ödemeden sunmadığı bu rahatlığına bedelini ödeyemeyen öğrenciler arkadaşlıkları bozulmasın ya da temizlik, yemek ve benzeri dertlerden bıktığı için tabularını yıkarak gözlerini karartıp yurda çıkar. Ankara Kız Yurdu açısından zengin ve seçeneği bol bir memleket olduğu için tercihte kararsız kalıp biraz zorlanabilir öğrenci. Ama Eylül Kız Öğrenci yurdunun öğrencilere sağladığı sosyal imkanları ve aktiviteleri görünce, yurdun merkeze ve ulaşım alanlarına yakın olduğunu öğrenip bir de tüm bu güzelliklerden uygun fiyatlarla yararlanabileceğini öğrenince tercihini yine Ankara da ki evi Eylül kız öğrenci yurdundan yana kullanacaktır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın